| zuzixadri a întrebat:

Decibig grin.E un tip...pe care il cunosc de prin mai.Si am devenit destul de buni prieteni.Adica imi zice orice si etc.Intr'o seara ma intreaba:"Tie ti'a placut de mine,nu?:*"SI eu am ramas:":O".Pe moment am ezitat sa raspund si apoi a mai intrebat inca o data si am zis da.
Ca si inainte, si acum cand iesim daca nu ne tachinam si asa inseamna ca nu suntem noilaughing))
Dar lui ii place de o colega de'a meastraight face.Dar cum ea este intr'o relatie nu poate sa se bage.Dar sunt tachinarile astea asa...si nu stiu ce sa zic.Imi e si jena sa sa il intreb cevastraight face.Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| babyloving a răspuns:

Pentru inceput iti zic sa treci peste jena deoarece daca va ziceti orice nu ar fi cazul sa iti fie jena. Daca te-a intrebat probabil il intereseaza faptul ca tu l-ai placut.Eu iti zic sa mergi la el si sa ii zici:,, Stii, eu m-am cam atasat de tine si nu stiu cum sa iti zic dar imi place de tine.Stiu ca tu o placi pe(numele prietenei tale)dar nu am putut sa nu iti zic pentru ca noi ne zicem totul."Ceva de genul ar trebui sa ii zici si vezi cum reactioneaza. Daca totusi tine si el putin la tine nu va reactiona negativ.Succes!:*

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Incercarea moarte n-are.

| Empathizer a răspuns:

Daca ii place de colega ta, atunci nu te place pe tine, cel putin nu ca pe o potentiala iubita. Pastreaza-l ca prieten, dar ia-ti gandul de la el ca potential iubit. Daca nu te lasa sufletul sa faci asta, atunci vei intra in rolul de "manta pentru vreme rea". Alegerea iti apartine.