| oAnonim a întrebat:

Majoritatea stiti problemele relatiei mele (puteti citi cateva intrebari recente si va dati seama despre ce este vorba), am primit sfaturi de la voi si le-am pus in aplicare.Multi mi-au spus ca trebuie sa pun si putin orgoliu,mai multa indiferenta,si sa nu ii mai satisfac toate poftele,si cineva mi-a spus sa o fac pe ea sa simta exact ceea ce simt eu,ca asa s-ar putea sa nu mai greseasca.
Aseara am fost la o plimbare cu rolele impreuna cu prietenele ei(ea cand este la liceu impreuna cu prietenele ei,le acorda prea multa atentie lor,si mie aproape deloc,ma simt ca un catelus,si asta ma enerveaza)dar aseara am schimbat oarecum rorurile,si le-am facut pe acele fete(prietene cu iubita mea) sa se simta extraordinar de bine in preajma mea,si le tineam de mana,si o tineam si pe iubita mea,si odata mi-a spus o prietena de-a iubitei mele "imi dai si mie numarul tau" si iubita m-a strans foarte tare de mana dar eu din orgoliu am spus "da bineinteles, mi-ar face placere sa mai vorbesc cu tine si sa mai iesim pe afara cand avem ocazia" atunci a inceput sa fiarba iubita mea.Pe urma trec cateva minute, ne mai plimbam si imi spun cele 2 fete "te iubesc" si iubita se uita asa la ele mai insistent si pe urma spun ele "ca intre prieteni,esti cel mai bun prieten" si ramane asa pe dubii si a fiert si mai rau,si am vrut sa ii dau un pupic si nu a vrut,iar pe urma a vrut ea sa imi dea si am aplicat orgoliul si nu am lasat-o,pe urma iubita m-a luat deoparte mai infata cu rolele si mi-a spus "da ce cauti cu numarul ala,de ce te comporti asa cu mine si esti indiferent,tu nu vezi ca sunt langa tine? cu ce tupeu iti spun ele tie ca te iubesc, cu ce tupeu te tin ele in brate pe tine, de ce te porti asa cu mine" iar eu am spus ca EXACT cum se simte ea in momentul ala,asa ma simt eu la liceu, si a zis ca nu e adevarat ca ea nu imi face mie asa,si i-am zis ca ba da,exact asa imi face,si ca trebuie sa se schimbe,iar ea a spus ca astazi cand vom iesi iar,sa ma port normal cum trebuie,cum ma stie ea pe mine(cred ca ma stie ca un catelus,ca mereu ii fac toate poftele,sunt foarte foarte romantic,tandru,atent la ea...dar nu sunt catelusul ei,ii voi demonstra cine e cocosul in relatie)
Si ca sa o fierb si mai rau, cand sa mergem acasa(pe la 12:30) am fost si la ea,si i-a fost foame si am mancat impreuna,totul bine,cand s-a pus in pat sa doarma,eu i-am zis "hai ca eu acum plec acasa,somn usor,a stai ca am uitat ceva,da-mi si mie numarul celeilalte fete" si iar a inceput sa fiarba(ce imi place sa o vad cum fierbe,exact cum imi face ea mie,sa simta si ea,ca si ea cand este cu fetele este indiferenta cu mine,iar eu trebuie sa ii arat ca nu sunt catelus) si a zis ca cica nu il are(ce vrajeala) si am plecat pe urma acasa la mine.

Am procedat corect? Sa o mai fierb si astazi? La liceu cand ma duc vreau sa ii vad comportamentul dupa fazele de ieri,sper ca s-a invatat minte,dar voi continua oarecum catusi de putin sa fiu indiferent si cu putin orgoliu,ca sa nu mai pic iar ca un catelus,vreau sa o vad pe ea cum se roaga de mine sa ies afara,nu cum ma rog eu de ea,sper sa mentin rolurile exact cum sunt acum in relatie, va multumesc celor care mi-au dat sfaturi

7 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Dar tu o faci geloasa, ea nu ti-a facut asta
ii furi prietenele acum?
eu iti spun sa stai mai mult cu grupul tau de prieteni, nu conteaza daca baieti sau fete
de fapt fara suparare cred ca relatia e pe duca, ea pana acum a facut ce a vrut si acum ai pus si tu piciorul in prag si ei nu-i convine

| 354 a răspuns:

Buna! oau ce sa zic ai procedat corect, foarte bine o sa aplic si eu asta la iubitul meu laughing poate se mai trezeste la realitate! succes si da mai fierbe-o si astazi!

Răspuns utilizator avertizat
| PsihinG a răspuns:

Nu e chiar rau ce ai facut, dar nu forta nota. Arata-i ca o iubesti in continuare, aplica-i cate o mica corectie numai atunci cand uita ca sunteti egali in sentimente, in rest fi asa cum esti tu de obicei. Bafta
P.S. Asta se numeste dragoste cu nabadai! Cred ca nu va plictisiti.

| Lia09 a răspuns:

Ai grija sa nu cazi in extrema cealalta si sa o pierzi de tot, asa cum e ea!
In general cei care se poarta asa, nu suporta sa li se plateasca cu aceeasi moneda. Fie se schimba daca realizeaza care-i problema, fie renunta si isi cauta pe altcineva care sa le sufle-n coada!

| xCruz a răspuns:

Ehh. alta treaba acum nu? Daca a facut urat inseamna ca te iubeste ceea ce te interesa pe tine, fii tot asa indiferent si mentineti orgoliu dar nu prea mult si dupa poarta cu ea o discutie serioasa ca vrei sa se schimbe si ca nu ai sa mai procedezi nici tu asa. spune-i ca tu sufereai atunci cand ea iti zicea sa pleci ca sta cu fetele si cand nu iesea cand vroiai sa fi-ti doar voi doi... astept sa ne spui cum a fost azi la scoala. Succes!

| Axente_Gabriela_1997 a răspuns:

Nu mai face asta s-ar putea sa va despartiti. Tu acum ii furi prietenele i-ar ea simte ca nu te mai are nici pe tine si nici prietenele ei. Eu zic sa fii cu ierai inainte, da nici catelusul ei sa fii dar nici asa de nepasator. Ce nu iti place/ convine nu face, spune-i in fata nu o mai face geloasa. Daca continui asa s-ar putea sa-ti para rau.
P.S am trecut si eu prin asta si ne-a parut rau si mie si lui. happy
Sper sa-ti fi fost de ajutor sfatul meu. :*