| biancaaaalexandra a întrebat:

Deci,este un baiat de care imi place(suntem in aceeasi clasa)de 2 ani si niciodata nu mi-am facut curaj sa ii spun pentru ca nu stiu daca si el ma place, anul trecut nu ma baga de loc inseamna adica nu as fi gasit motive sa cred ca ma place dar acum am banuieli ca m-ar placea, am vorbit de cate va ori prin mesaje dar mereu ma lasa cu seen si imi raspunde peste cateva ore si totusi nu e sec. Simt ca chiar isi da interesul in conversatie, e genul de baiat prietenos cu toata lumea si vorbeste liber cu toata lumea dar mie nu imi spune nici un cuvint. Doar de cateva ori am schmbat cateva vorbe, mai mult cred a incercat sa faca o gluma, el sta in fata mea la scoala si mereu il vad cum se intoarce spre mine si se uita subtil zimbind. Intr-o perioada stateam in alt colt al clasei si mereu il vedeam uitindu-se la mine (efectiv se holbea)si sunt sigura ca se uita la mine, e foarte evident. Incerc sa ma bag in seama cu el dar cred ca e prea timid sa spuna ceva, adica l-am ajutat o data la un test si nu m-am suparat sau ceva dar nici macar multumesc nu a zis. Nu stiu ce sa fac, nu vreau sa ii spun direct ca il plac pentru daca ma respinge o sa ma simt foarte prost avand in vedere ca suntem in aceeasi clasa. Eu sunt genul de fata dezghetata, mereu vesela, de treaba, desteapta in acelasi timp. Nu sunt o tocilara, ma imbrac zic eu destul de indraznet, uneori poate prea indraznet, nu vulgar, dar mai indraznet(pantaloni rupti destul de tare, cu un pulover scurt mai sus de buric si larg sau fusta cu un crop top, uneori port si pantofi sau sandale cu toc) de obicei sunt foarte directa, spun lucrurilor pe nume si de fiecare data cand mi-a placut un baiat i-am spus direct fara sa stau la dubii, dar acum e diferit. Nu pot sa-i spun nimic. Imi puteti da niste sfaturi in afara de sa imi fac curaj si sa-i spun pentru ca cred ca nu e o solutie? A si am uitat sa mentionez ca e genul de baiat pe care multe fete il plac si eu genul de fata pe care multi baieti o plac, adica as putea iesi cu oricine mi-as dori dar chiar simt ca intre noi e ceva special si nu stiu ce sa fac. Multumesc pentru cei care au citit pana aici si imi cer scuze pentru eventualele greseli gramaticale pentru ma grabesc si daca aveti ceva sfaturi as fi enorm de recunoscatoare, uitasem sa spun ca avem 14 ani

4 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Spune-i ca vrei sa ieși la un suc cu el.

| Nemessys a răspuns:

Cum îți place de un băiat dacă ai vorbit foarte puțin cu el și nu știi mai nimic despre el?

| LeSuiton a răspuns:

La 14 anisori te imbraci ca o panarama, nu i bine, rabdare, chiar de ti doresti unul de 27 mai poti astepta.

| andraadam a răspuns (pentru LeSuiton):

Nu te-ai prins ca el nu are 21 de ani? A spus foarte clar ca e de aceeasi varsta.