| passenger a întrebat:

Acum cateva luni am cunoscut un baiat, care in ciuda vorbelor colegilor cred ca ma place. Se zvoneste c-o place pe prietena mea (toata lumea spune asta, se comporta frumos cu ea, chiar azi cand m-am urcat in autobuz el a ramas in statie cu ea, dar nu stiu daca a facut-o cu intentie). In ciuda spuselor, cand e doar cu noi doua (cu mine si cu prietena mea) cand spune ceva se uita numai si numai la mine, cand spun ceva (chiar daca nu-l bag in seama) se uita tot la mine, si la petrecere cand dansam si el dansa cu alta fata, am avut impresia ca se uita la mine mereu (cred). De la un timp m-am facut mai increzuta cu el (stiti voi sentimentele unei fete cand afla ca un baiat o place...) si ma gandesc ca de asta nu prea are curaj sa vorbeasca mai mult cu mine, sau poate pentru ca e timid...
Totusi ce credeti?

2 răspunsuri:
| Amy a răspuns:

Pai daca tu simti asta, insemna ca are ceva cu tine.adica nu s-ar uita fara sa aiba un motiv. si daca il placi, eu te sfatuiesc sa nu mai fii distanta, sa te uiti si u, sa ii mai zambesti, si poate se leaga ceva smugsmug :*

| lovesunshine a răspuns:

Hei! Pai ce pot spune... Poate ca baiatul e cam indecis dar daca da semne ca pe tine te place.intreaba-l.nu mai fi increzuta, incerca sa fii draguta dar sa nu pari topita dupa el. Daca spune da. felicitari, daca spune nu mai sunt baieti in lume! Succes!