| BlackEyedGirl a întrebat:

Deci eu una nu ii mai inteleg pe baieti... acum 2 ani mi-a placut de un baiat din scoala dar ma rog lui nu i-a placut de mine si a zis ca nici doar prieteni nu vrea sa fim. De cateva luni a inceput sa vorbeasca cu mine, adica sa ma contacteze el pe facebook cu chestii legate de scoala si despre altele neimportante, si nu inteleg ce l-a facut sa vorbeasca cu mine. Bine, de cateva ori m-a intrebat de subiectele unei lucrari, atunci l-am inteles, dar in rest de ce m-a bagat in seama? In realitate nu am vorbit niciodata, ne prefacem ca nu ne cunoastem nu ne-am salutat niciodata, dar pe facebook vorbim destul de mult. Ma puteti ajuta sa inteleg de ce a inceput sa vorbeasca cu mine? :/

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In doi ani oamenii se schimba, el s-a schimbat, tu te-ai schimbat. Ce nu intelegi? Tu ai acum aceleasi preferinte pe care le aveai la 7 ani? Evident, asta nu inseamna ca te cauta neaparat pentru ca acum vrea sa fiti impreuna. Dar poate sansele sunt mult mai mari decat in urma cu doi ani ca asta sa se intample.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

A inceput din curiozitate si pentru ca asa este la moda. Atunci cand va mai creste, cu siguranta ca te va si saluta.

| oprescudorin11 a răspuns:

Pai mie mi se pare simplu! Ca variante:prima oara, fie avea o relatie in derulare, fie nu te-a inteles, (sa stii ca barbatii se sperie de o femeie care le ghiceste gandurile-nu mai explica motivul), poate are vreun complex de inferioritate, poate e prudent; totusi simte ca este atras de tine.Ai rabdare! Eu cred ca e de bine!

| Brunette67 a răspuns:

Probabil te baga in seama fiindca are nevoie de ajutor ( te foloseste ) si te-a ales pe tine fiindca i-ai spus că il placi si ia asta ca pe un avantaj.

| BlackEyedGirl explică (pentru Brunette67):

Si eu m-am gandit la asta mult timp dar nu cred, adica si eu am avut nevoie de cateva ori de ajutor si m-a ajutat si ultima data cand m-a contactat a vrut doar sa ma intrebe ce nota am luat la o lucrare nu a vrut sa il ajut cu nimic.

| Brunette67 a răspuns (pentru BlackEyedGirl):

Atunci e bine, probabil vrea sa se apropie de tine, nu neaparat ca un iubit.

| haspeseiv a răspuns:

Poate acum 2 ani nu ai aratat asa de bine cum arati acum. (zic si eu )