| horsesmylife a întrebat:

Hello TPU.
De cateva saptamani a inceput sa imi placa de un baiat din liceu.Cum imi pot da seama daca si el ma place? Faza e ca baiatul ala este mai timid.Ne cunoastem de un an si ceva si in acest timp nu prea am vorbit (ocazional ne-am salutat pe holul liceului, am vorbit de 2 ori pe facebook si asta din motive scolare-nu stiam ce tema am la germana si de cateva ori la scoala, dar conversatii f scurte).In rest cand trecem unul pe langa altul, amandoi ori ne prefacem ca vb cu persoana de langa noi ori lasam capul in jos (cel mai des se intampla al 2 lea caz.Niciodata nu am vb fata in fata si cu contact vizual). Problema este ca nici nu prea pot sa ma bag in seama cu el pentru ca de cele mai multe ori se tin dupa el foste colege de-a lui din gimnaziu care imediat ce il vad il asalteaza ca sa zic asa si care au grija sa tina pe oricine altcineva departe de el
Deci, ce parere aveti? big grin

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa-ti schimbi planurile. Se pare ca momentan, baiatul nu-i de tine.

| horsesmylife explică (pentru neutrino):

Dar totusi, cum as putea sa ma bag si eu in seama putin? adica totusi nu pot sta pur si simplu...