| babyloving a întrebat:

Deci ieri am fost impreuna cu clasa la restaurant cu ocazia zilei de 8 martie.Acolo am dansat cu baiatul pe care il plac.Cand a fost o melodie mai lenta cand a trebuit sa dansam cate doi, noi ne-am tinut doar de mana. Dintr-o data el mi-a luat mana intr-a lui si m-a cuprins. A zis :,, Asa se face." Cand a trebuit sa plecam el mi-a spus ca nu i-a placut. eu l-am intrebat ca ce nu i-a placut. El a zis ca muzica. El m-a condus pana aproape de casa mea si pana am ajuns m-a tinut de mana. Cand am dansat ma strangea la pieptul lui foarte tare. Dar azi nu stiu de ce cand i-a spus un coleg mai idiot ca il plac a vrut sa ii dea una. oare trebuie sa il intreb daca are rost sa mai sper la ceva de la el in legatura cu noi sau sa continui sa tac?

7 răspunsuri:
| MaTrIx8378 a răspuns:

Vorbeste cu el, si spune-i ca-ti place d el si daca ai vreo sansa la el, te descurci tu, app astazi este 8 martie, nu " ieri " happy deci La multi ani!

| AVRILavigne1000 a răspuns:

O mama mia! Crede-ma toti baieti sunt asa.nu vor sa recunoasca nici in ruptul capului ca s-a indragostit de o fata.Pe langa baieti fetele pot recunoaste (in afara de mine crying si mie imi place de un baiat si nu ii spun ajuta-ma da-mi un sfat)urmarestel cu atentie si cand e singur spune-i cat timp ai curaj.
1.privestel cum deja i-ai fi spus ca simti ceva pentru el
2.vezi daca el zice ceva
3. daca nu zice nu o lua la goana
4.incearca sa ii explici de ce il...
5.zi de cand te-ai ...de el
6.vezi daca iti zice aceleasi lucruri
sper sa te fi ajutat

| babyloving explică (pentru AVRILavigne1000):

Draga Catalina, i-al intr-un loc retras in care sa fiti numai voi doi. Apoi daca nu ai curaj vorbeste cu el despre altceva prima data si apoi adu vorba despre voi doi. Daca se infurie spune-i cu tristete ca nu ai vrut sa il superi si apoi pleci caci daca se va intoarce sigur te-a acceptat. Dar ca sa te pot ajuta mai mult spune-mi cum se poarta cu tine si ce relatie aveti pana in prezent.

| AVRILavigne1000 a răspuns (pentru babyloving):

Deci prima oara el se uita foarte foarte atras cum ar fi de mine.El imi spune(stau si cuu el in banca) si zice(stam mai tot timpul suinguri):eu iubesc pe cineva sau te...si nu mai zice nimic imi e si rusine sa vorbesc cu el.Il cunosc de cand aveam 2 ani(dar atunci eram doar prieteni nu stiam ca ne vom indragosti)si tot timpul ne distram cu mingea sau multe alte jucari.Pe clasa a 2 a am inceput sa il plac iti dai seama un copli de 8 ani! si de la 10 ani pana acum la 13 ani m-am gandit la el.Tu esti singura care imi stie varsta! Si in excursi impreuna si ma tine de mana sau cand mai facem de astea similare unui curtemur invatatorul ma pune numai cu el.Am si adresa de mess si vorbim despre relati mult dar nu ne implicam

| babyloving explică (pentru AVRILavigne1000):

Pai daca si el da semne ca te place si este prea timid sa ti-o spuna, ia-l intr-un loc on care sa fiti singuri si spune-i. Eu i-am zis cand am iesit de la scoala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faza e ca el te place foarte mult dar vroia sa fie secret, nu dorea sa stie toata lumea ca si tu il placi pe el si ca el te place pe tine, de aceea este suparat pe tine pentru ca nu trebuia sa-i spui colegului ca tu il placi pe el. Incearca sa vb cu el si spune-i ca-ti place de el si ca ati vrea sa fiti impreuna

| Pintilie_Sabin_1998 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa dai prin clasa zvonul ca nu iti mai place de el si apoi sa il tragi la o parte si sa-i spui ca-l placi si ca vreti sa fiti impreuna...