| RobyRobertromania a întrebat:

Deci im place de o fata din liceu i-am spus ca o plac acum 1 luna dar mi-a spus ca nu are chef de relatii si ar vrea sa ramanem prieteni in aceasta luna am vorbit aproape in fiecare zi pe chat ne trimiteam mesaje de noapte buna. pupici chestii.dar nu prea vb la scoala..parca suntem niste straini..adica ea ii baga in seama pe alti baieti insa pe mine deloc...m-a mai ciupit de cateva ori se mai uita la mine dar atat si nu stiu ce sa fac Ma ajutati va rog?

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fata te-a respins politicos iar tu nu ai inteles. Puteti fi insa foarte buni amici.

| Mihaela1964 a răspuns:

Ceva se intampla, clar.De ce n-o intrebi pe chat de ce se poarta asa diferentiat,pe net vorbeste, la scoala nu.Mie mi se pare ca-i cam cocheta si-i place sa se joace cu tine... posibil sa ma insel. Oricum, intrebare moarte n-are, te lamuresti si te poti reorienta, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine obintrebi personal. Bafta.

| petre059 a răspuns:

Te tachineaza sa vada cum reactionezi, cred ca esti "in probe" laughing mai ai rabdare nitel, apoi spune-i direct, nu pe chat, ma vrei sau nu!

| Captoresque a răspuns:

Ți-a spus clar că nu vrea să aibă o relație? Bun. Nu contează dacă a zis că nu vrea să aibă una cu tine sau așa în general. Friendzone instant, și trebuie să te împaci cu ideea.

Nici nu prea înțeleg cu ce anume vrei tu să te ajutăm, pe ce plan, că tu să fii cu ea este improbabil. Motivul pentru care te evită este că știe că ție-ți place de ea și că o conversație face to face ar fi un prilej pentru tine de a-i face avansuri, fie că așa este sau nu. Așa gândește ea, este un instinct pe care noi femeile îl avem în sânge.

Sfatul meu: Mergi mai departe și las-o în pace, caută pe altcineva. Este clar că ea nu se simte bine în preajma ta, și să știi că așa reacționează orice fată. Am fost amică foarte bună cu un coleg de-al meu de facultate, eram best friends, până într-o seară în club când el s-a îmbătat și m-a sărutat, și de atunci s-a stricat totul, acum noi nu mai vorbim nici măcar de "bună, ce vreme mișto, ce curs avem?".

| Trolozaur a răspuns:

Sa nu mai fii homosexual.

| AleeMicha a răspuns:

In calitate de fata, sincer e posibil sa fi fost un refuz politicos, saau poate vrea doar sa te tina putin, sa vada cat esti de interesat si daca iti va trece brusc acest interes. Parerea mea e ca ar trebui sa vorbesti cu ea deschis, dar nu o aglomera pentru ca o vei face sa se simta prost. Incearca intr-un mod subtil sa o intrebi ce e cu diferenta asta atat de mare de comportament. Speer sa iasa totul bine, mult succes!