| k0L0B0k a întrebat:

Deci imi place de o fata, e in clasa cu mine(m-am mutat in scoala anul asta), imi place de ea, nu stiu cum sa ii arat asta si cum sa inteleg daca si ei ii place de mine?

Răspuns Câştigător
| kakolukia a răspuns:

Pot sa zic ca sunt de acord cu BGD(cel care a raspuns dupa mine). Acum nu stiu cum sa interpretez faza cu "impinsul" deoarece in ziua de azi rareori iti mai dai seama ce reprezinta comportamentul unei anumite persoane. Eu cred ca ar putea insemna ca ea vrea sa vobeasca cu tine dar nu stie cum sa inceapa asa ca zice ca tu ai impins-o ca sa ii zici si tu apoi ceva si astfel ati putea avea o conversatie sau a doua varianta ar fi ca nu te suporta(sau ceva de genul). Desigur aceasta faza cu "impinsul" pote fi interpretata si altfel, deci nu sunt sigura. Oricum iti sugerez sa o observi putin: sa vezi daca se uita mai des la tine si apoi isi intoarce rapid privirea(partea cu intorsul privirii nu e valabila pentru toate persoanele) etc. Oricum tu trebuie sa decizi singur ce vrei sa faci si te rog sa nu te iei neaparat dupa sfaturile mele pentru ca eu nu cunosc persoana despre care tu vorbesti si chiar nu am cum sa stiu care va fi reactia ei. Iti doresc ca si ea sa te placa!big grin
P.S.: Sper ca te-am ajutatbig grin.

3 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Cel mai frumos si mai sigur e sa ii zici in fata, in mod particular. Iti formulezi acolo un mic spici de cateva cunvinte dar sa exprime cat de cat ceea ce simti tu. Ii zici ca o placi si o privesti in ochii ca sa ii demonstrezi ca sentimentele tale sunt sincere, daca poti o tii si de mana cand ii zici. Daca ea te place iti va zice ca si ea te place sau cv de genul, mai este si varianta in care ea sa te placa dar sa aiba deja pe cineva la care tine si nu prea ar vrea sa renunte la acel cineva pentru tine, desi te place.
Eu consider ca asa e cel mai bine sa faci, fara mess, tel, hartiute sau vb cu colegii sa iti faca lipeala, eu consider acestea niste copilarii si dai dovada de neseriozitate.
Sper ca team ajuat. Funda? plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

| kakolukia a răspuns:

In primul rand ar fi bine daca ai putea sa-mi spui ceva despre acea fata: daca e mai timida sau daca e indrazneata etc, si apoi as putea sa-ti dau cateva sfaturi deoarece fiecare persoana reactioneaza diferit la "modurile de abordare"big grin.

| k0L0B0k explică (pentru kakolukia):

Cum sa-ti spun, e indrazneata)...si inca deseori imi spune cv de genu : ce ma impingi...chiar daca nu fac astabig grinD

| kakolukia a răspuns (pentru k0L0B0k):

Pot sa zic ca sunt de acord cu BGD(cel care a raspuns dupa mine). Acum nu stiu cum sa interpretez faza cu "impinsul" deoarece in ziua de azi rareori iti mai dai seama ce reprezinta comportamentul unei anumite persoane. Eu cred ca ar putea insemna ca ea vrea sa vobeasca cu tine dar nu stie cum sa inceapa asa ca zice ca tu ai impins-o ca sa ii zici si tu apoi ceva si astfel ati putea avea o conversatie sau a doua varianta ar fi ca nu te suporta(sau ceva de genul). Desigur aceasta faza cu "impinsul" pote fi interpretata si altfel, deci nu sunt sigura. Oricum iti sugerez sa o observi putin: sa vezi daca se uita mai des la tine si apoi isi intoarce rapid privirea(partea cu intorsul privirii nu e valabila pentru toate persoanele) etc. Oricum tu trebuie sa decizi singur ce vrei sa faci si te rog sa nu te iei neaparat dupa sfaturile mele pentru ca eu nu cunosc persoana despre care tu vorbesti si chiar nu am cum sa stiu care va fi reactia ei. Iti doresc ca si ea sa te placa!big grin
P.S.: Sper ca te-am ajutatbig grin.