| Wayn3 a întrebat:

Deci prietena mea sta in alt oras. si vine in oras la mine pentru ca are meci in campionat la handbal. este prima oara cand ma intalnesc cu ea, si am nevoie de un sfat de-al vostru... credeti ca ar trebui sa vin cu o mica atentie, ceva? o floare. va rog cateva sfaturi bune

Răspuns Câştigător
| pashap a răspuns:

Pai daca vine si pentru tine si daca tii si tu un pic la ea...
poti sai dai si tu atentie...
adica sai dai si tu un curaj ca acolo undeva o place pe ea...da...
eu cred ca da.tre sai dai o floare

10 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Da,o floare pentru floarea ta.E cel mai frumos si romantic!

| missbee a răspuns:

Tu o cunoști și ar trebui să știi ce îi place... din ce ați vorbit. Dar cu siguranță în 99% din cazuri, un buchet de flori este un gest foarte, dar foarte drăguț, și flatant. Dacă bugetul îți permite să îi mai cumperi ceva simbolic pentru relația voastră, e perfect. Dacă nu, atitudinea și prezența ta o să facă tot. Oricum, într-o relație la distanță, ultimul lucru de care vă pasă este aspectul material. Sentimentele chiar contează. Multă baftă!

| Phutui a răspuns:

O floare, o ciocolata, si caciulita in buzunar smug

| Niros19 a răspuns:

Pai te gandesti cam ce ii place ei si ii faci o atentie draguta sa mergi la meciul ei (bineinteles) si sa o incurajezi sa castige asa o sa aiba mai multa inceredre in ea si o sa te placa mult mai mult.
Dar sa stii ca relatile la ditanta nu dureaza sad

| Melinda_8816 a răspuns:

Prezenta ta ar fi de ajuns, dar daca tu vrei sa-i faci o mica surpriza ii poti cumpara un trandafir rosu, semn al dragostei tale pentru ea.
apropo, si eu joc handbal si am un prieten in alt oras si desi sunt de un an cu el nu mi-a adus niciodata un cadou la sala. dar frumos gest din partea ta :X. bafta.

| flo28 a răspuns:

Deci parerea mea:inca nu poti sa zici ca e prietena ta deoarece inca nu v-ati intalnit niciodata pana acum,dar poti sa fii si tu dragut, o prajitura, o plimbare prin oras incearca sa o impresionezi si tu.

| Raton a răspuns:

Ii pui punga pe cap, o bagi in tufe si va jucati faazan pe state

| Wayn3 explică:

Si eu am jumate de an. cam asa, deci un trandafir rosu, si inca ceva simbolic care sa o reprezinte.
cunosc cateva din prietenele ei. din cate mi-au zis, ea ar aprecia daca i-as da si un nasture in forma de inima love struck

| lucrurisimple a răspuns:

Un buchet de flori ar fi perfect...

| siMISS a răspuns:

Evident ca pe langa prezenta ta ar tb sa-i oferi si o atentie.Si o floare este frumoasa, dar ai putea sa-i oferi si o rama foto draguta in care sa puna o prima poza cu voi 2... ceva cu care sa se intoarca acasa si care sa-i aminteasca de clipele petrecute cu tine