| Shi_Atat_Raul_1996 a întrebat:

Deci sa incepem! Este o fata al carei tata este bun prieten cu tatal meu,ei se inteleg foarte bine. Fata este de o varsta cu mine,mie imi place de ea, dar nu stiu daca si ei ai place de mine.Nu am intrebat-o fiindca nu am avut ocazia.In timpul orei se mai uita din cand in cand la mine si eu la ea.Cand stau pe un scaun se pune din cand in cand langa mine.Chiar nu stiu ce sa fac..sunt foarte confuz. Mi-ar putea zice cineva ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| Clarity a răspuns:

Pai incepe sa te dai la ea, sa glumesti cu ea, dar niciodata sa nu vb urat. Si nu ajunge sa fiti numa prieteni ca doar acolo o sa ramai, arata-i ca ii ceva mai mult. Si insista cu aratatu ca vrei ceva, daca ii arati odata o sa creada ca gata tio trecut, dar daca insisti o sa vezi daca vrea ceva cu tine sau nu. Sper sa te ajutewinking, si nu insista chiar prea mult ca si tu esti o persoana care merita sa fie fericita si daca nu vrea ea o sa gasesti pe altcineva care sa te aprecieze.

| Shi_Atat_Raul_1996 explică (pentru Clarity):

Inlegatura cu vorbitul urat...si ea vorbeste vorbim cam la fel.

| Clarity a răspuns (pentru Shi_Atat_Raul_1996):

Atunci incearca sa tii nivelul, dar sa nu treci peste, sa nu exagerezi sau sa ii spui ceva urat despre ceva important pentru ea. Aici cand vorbiti urat conteaza daca poti tine nivelul si sa nu treci peste, nici tu nici ea. Sper sa te ajutewinking.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din moment ce sunteti colegi si va cunoasteti ai putea pur si simplu sa o intrebi daca nu doreste sa deveniti prieteni.Altfel te vei trezi ca un altul mai indraznet ti-o va "sufla" iar tu vei ramane cu buzele umflate. Din cele descrise se pare ca nu ii esti complet indiferent. Un pic de curaj. Succes.

| SkyPilot a răspuns:

Priveste-o in ochi, zambeste-i, vorbeste cu ea. Condu-o acasa, probabil ca stati aproape, ofera-i cate o floare, glumeste cu ea, arata-i ca poate sa conteze pe tine, ajut-o cu tot ce poti.
Ai putea sa o invite la o plimbare, un suc, un film in oras.
Eu nu I-as spune direct pana cand nu as vedea semne ca fata te place, risti sa infri in friends zone.