| GirlyBrunette a întrebat:

Deci sunt cu un baiat de 5 luni jumate si mama nu e de acord spune ca vrea doar sa profite si asa am crezut si eu intr-o vreme dar acum nu stiu mi se pare schimbat dar mama imi interzice sa fiu cu el si asta nu-mi convine nu stiu ce sa fac sa il cred pe el sau pe mama. vreau si eu niste sfaturi. uneori ma indoiesc si eu ca ma iubeste dar nu vreau sa cred chestia asta va rog sfaturi funda pentru cel mai bunkiss

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde cum vezi pe baiat stii daca merita sa mai stea cu tine sau nu

| MeMyseIf a răspuns:

Cel mai important lucru in orice situatie e sa nu te minti tu pe tine insuti. Ceea ce crede mama sau altcineva nu conteaza si, nu asculta de nimeni chiar la propriu, este viata ta si atunci cind suferi nimeni din cei ce ti-au dat sfaturi nu o vor face in locul tau.Fii realista si rationala, analizeaza, urmareste comportamentul iubitului tau intruna si neaparat vei gasi indici care iti vor spune sa ai sau nu incredere in el.La urma urmei fie cum a fi, ca si asta e o experienta in viata ta si tot ce nu te omoara te face mai puternica.Bafta!

| Irinna a răspuns:

Cred ca cel mai bine este sa vorbesti cu el sa vezi ce planuri are cu tine. Daca vezi ca tine la tine si vrea sa fiti impreuna, du-te cu el la mama ta sa-l cunoasca mai bine(doar daca esti convinsa ca tine baiatu la tine!).

| Ionut_1824 a răspuns:

Nu-ti ajunge o viata intreaga sa cunosti persoana de langa tine! In 5 luni nu cred ca ai ajuns sa-l cunosti atat de bine incat sa stii ce are de gand sa faca.Parerea mea este sa asculti de mama ta, pentru ca iti spun din proprie experienta acum, persoanele care nu sunt implicate, ci stau doar ca observatori, vad mult mai bine situatia, cum decurg lucrurile, decat cei implicati. Inseamna ca mama ta a simtit ceva, ceva ce tu pana acum nu ai observat la prietenul tau. Asa cum ti-am mai spus, timpul iti va arata cum stau de fapt lucrurile, daca ceea ce ai crezut s-a intamplat sau nu. Un om poate purta o alta masca, poate pretinde ca este intr-un fel o luna, doua, cinci luni dar pana la urma o data cu trecerea timpului isi va da arama pe fata, si va arata cum este el de fapt. Ai grija de tine si gandeste mereu la rece, nu te lasa influentata doar de cuvinte!

| Artemis a răspuns:

Poi, pararea mea ar suna astfel : continua cu el si spune`i mamei tale ca oricum nu o sa-l lasi sa-ti faca ceva, si daca o sa vrea sa profite si daca ai sa suferi, spune-i ca toti invata din greseli, si ca nimeni nu se convinge pana simnte pe pielea lui, daca chiar tii la elwinking fa ceva :*
Bafta :*

| EdynSt a răspuns:

Uite.:d Tu ar trebui sa iti asculti inima. Intreaba-l...candva daca el profita de pe urma ta. Daca el te iubeste iti va raspunde sincer! Daca el nu te iubeste, desparte-te de el si spune-i mamei tale ce ai facut. Dc el nu te-a iubit, nu pune la suflet. Sper ca te-am ajutat! Baftawinking Funda?