| anonim_4396 a întrebat:

Deci tot vad la barbatii din filme porno, cand isi,, belesc,, penisul ramane neted si asa pielea intinsa. Dar eu cand încerc asta sub,, cap,, ramane adunat asa piele. E posibil sa am fimoza sau nu sunt singurul ce pateste asta?

7 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Acolo este o tehnica speciala de belire. ei sunt profesionisti. aacest lucru necesita multa tactica si repetitie cand te masturbezi incearca sa urmerasti cu mare atentie miscariile barbatului

| corbulalbrosu a răspuns:

In decursul timpului, pielea preputiului se va intinde din ce in ce mai mult si deschiderea preputiului se va largit suficient de mult incat sa poata fi retras in intregime peste trunchiul penisului. Doar dupa ce deschizatura preputiului se va mai largi, numai din acel moment NU va ramane adunata/stransa in asa numitul sant balanopreputial, acea adancitura care exista intre gland (cap) si trunchiul penisului.
In cazul descris in prezenta intrebare, reiese faptul ca in mod absolut sigur/cert penisul tau NU este afectat de boala numita fimoza fiindca in cazul tau decalotarea glandului este completa si probabil decalotarea glandului in starea de erectie maxima a penisului, se realizeaza usor, fara sa intampini vreo dificultate. Multa sanatate!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Marea majoritate sunt deja circumcisi. Dar sigur ai vazut si cazuri in care nu sunt.

| Bariel a răspuns:

Fimoza e atunci cand nu iti poti beli deloc penisul, esti ok, cu timpul nu ti se v a mai aduna pielea acolo. Nu stiu exact dar sa mi dau cu parerea, eu cred ca s-a adunat pielea deoarece penisul nu s-a dezvoltat inca, ai vazut si tu ca cand esti mic ai preputul ala mai lung, ei bine cand o sa ti creasca penisul nu ti se v a mai aduna pielea. Exista si posibilitatea ca penisul tau sa nu fi fost in erectie maxima

| MValentin a răspuns (pentru Bariel):

Am 19 ani aproape. Nu cred ca mai e ceva de dezvoltat asta e problema... si da o fost folosit (da masturbare plus începerea vietii sexuale) deci nu știu fix. Mi naspa ca nu as vrea sa fac circumcizie, plus ca prima data cand am facut sex fara protectie, acea piele mi s o crapat si vreo 7 zile am zis ca mor de durere pana s o recuperat ranarolling on the floordeci idk.

| jj7700 a răspuns:

Majoritatea sunt circumcisi, adica nu au preput si e belita permanent, deci nu are ce sa se "adune" sub cap. E normal daca nu esti circumcis ca pielea sa nu fie neteda in totalitate.

| Matteo1234 a răspuns:

Mare parte din ei sunt circumcisi ****, d.aia nu mai au piele acolo n.ai observat ca la multi baieti din filmele alea, tipa cand le freaca **** nu se vede nici o piele care acopera capul?