| looolliika a întrebat:

Deci v-am mai povestit despre acel baiat care imi place si are 17 ani iar eu am 13. eki mi-a spus pana km de vreo 2 ori ca am place. dar nu am vrut sa-i las de inteles ca si eu il plac i-am zis ca-l simpatizez ca un prieten(amic). deci eu pentru el smst mult mia mult. pur si simlu mie oarecum teama. niic nu stiu cum niaba sa explic. adica hbar n-am ce sa fac... eu il plac dar parca nu sunt pregatita.cred ca am acesta frica pentru ca e mai mare cu vreo 4 ani.nu stiu ce sa fac... HELP!

Răspuns Câştigător
| sweet_6707 a răspuns:

Cred ca acei 4 ani ar trebui sati puna cateva samne de intrebare dar daca chiar iti place nu conteaza.eu zic ca n-ar trebui sa-ti fie frica ca ii mai mare cu 4 ani purtate cu el normal si intalnitiva de mai multe ori ca sa il cunosti si mai bine. oricum daca iti place si lui ii place nu stiu ce mai astepti...ma rog bafta sper sa reusesti cu el tongue

3 răspunsuri:
| Mao a răspuns:

Eu nu am înţeles nimic! Plus, uită-te la băieţi de vârsta ta!
El te place? Înseamnă că nu a găsit nicio fată de vârsta lui, aşa că, se rezumă la ce are, că doar deee... dacă nu are prietenă e naşpa! Tu eşti încă un copil. El e un adolescent. Compatibilitate 0! Ştii de ce? Pentru că vârsta de multe ori contează. Te asigur că băieţii de 17 ani nu se uită la copile de vârsta ta fără un motiv anume, şi e rar să fie dragoste adevărată! Te şi văd într-o lună intrând din nou şi spunând că ţi-a cerut sex, iar tu nu ştii ce să faci. Apoi peste două luni că ai făcut şi regreţi asta pentru că ţi-a dat papucii.

| Johnny_3797 a răspuns:

Daca nu esti sigura pe sentimentele tale, atunci lasa nu te mai intilni cu el si gata peste un timp poate vei gasi pe altcineva. Abia ai 13 lasa ca mai ai timp pentru dragoste.Dar daca vrei asa tare sa fii cu el. SPunei ce simti spune-i ca nu esti pregatita si intreaba-l daca este gata sa te astepte.Dar eu nu prea cred.Asa ca treci peste asta ')

| Pinguuuin01 a răspuns:

Buna! Daca chiar il placi ar trebui sa-i spui pana cand nu o sa-i placa de alta fata... daca il iubesti cu adevarat varsta nu conteazaoh go on ar trebui sa-i` spui din inima ce simpti caci te vei obisnui sa-ti spuna ca te place iar cand te astepti mai putin isi va gasi alta deoarece stie ca tu il simpatizezi doar ca un prieten si atat...El a facut primul pas pe urmatorii incearca sa-i faci tu.
Mult succes:*