| rozbombon a întrebat:

Deci vreau un raspuns urgent daca se poate!
mie nu prea imi vn regulat ciclul am 16 ani, am fost la un doctor ginecolog si mi-a spus ca in aceasta perioada ii cam dereglat.
Nu mi-am inceput viata sexuala insa am citit pe net ca se poate ramane insarcinata foarte usor
pretenul meu a ejaculat dar nu in mine insa ma tem sa nu imi fi ramas cv pe mana. deoarece dupa vreo 40 de minute de la aceasta am facut dus si ma tem sa nu fi ramas cv pe mana si sa fi ramas insarcina. poate pare absurd laughing dar ma tem, luna aceasta nu mi-a venit ciclu.
ce credeti, s-ar putea sa fiu insarcinata sau nu? :-s

5 răspunsuri:
| IamGIPSY a răspuns:

Nu exista sansa sa fii insarcinata.

| Fatamuntilor a răspuns:

Ceva nu se leaga! Intai zici ca nu ti-ai inceput viata sexuala, apoi zici ca prietenul tau a ejacutat (nu conteza unde )
Ai facut dus dupa 40 de minute? Si in timpul ala ce ai facut?
Apoi actul sexual a fost protejat?
Sunt sanse destul de mici ca un spermatoid buclucas sa fi instalat!
Fa un test de sarcina la 2 saptamani!

Oricum. ciclul poate intarzia si din alte motive.
1. Daca te afli in primi doi de ciclu, e posibil sa nu fi regulat
2.Iei medicamente
3. Faci cure de slabire
4Esti stresata.
Daca zici ca mergi la ginecolog, fa-i o vizita si povesteste-i ce ne-ai spus noua.
Pe viitor informeza-te mai bine inainte de face sex!

| Alcyon a răspuns:

Nu cred. Daca-i neregulat, e normal sa mai intarzie.

| SorinTudor a răspuns:

Nu esti insarcinata stai linistita, ciclul menstrual intarzie din diverse motive si unul din ele este schimbarea anotimpului.

| Andrei258 a răspuns:

Nu nu are nici o legatura ramasul pe mana casa rami insarcinata trebuie sa dea drumul in tine neprotejat iar menstruatia poate sa ti intarzie si din cauza stresului