| Anirock a întrebat:

Desi au trecut aproape 5 luni de cand ne-am despartit...parca mi-e din ce in ce mai dor! El s-a impacat cu fosta lui si probabil sunt fericiti, iar eu tot cu gandul la el..la ce a fost. Mi-e dorrrr sad

17 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Imi pare rau ca treci prin aceste momente acum.Totusi,incearca sa fi tare si puternica ca sa faci fata acestei dureri.Incearca sa pasesti pe drumul tau si sa te resemnezi, si sa o iei pe un alt drum.
Incearca sa faci o activitate ceva, care sa te tina ocupata sa nu te mai gandesti atat de des la el.Iesi pe afara, o plimbare printr-un parc te-ar ajuta catusi de putin.Ai putea desena,sa asculti muzica s-au orice alta activitate care iti place tie. Pune-ti ordine in ganduri si gandeste-te ce vrei sa faci mai departe.
Va fi greu la inceput,dar tot ce trebuie sa faci este sa nu te dai batuta nici o clipa si sa lupti ca sa iesi din starea aceasta,si sa fi mai bine.
Poate ca el nu a fost sa fie aceea jumatate a ta, dar nu te ingrijora intr-o buna zi vei gasi aceea persoana speciala pe care o astepti de mult si vei fi fericita.
Capul sus si incearca sa dai o o sansa unui nou inceput, care poate sa fie mai bun decat a fost acesta.
Nu uita, un sut un fund este un pas inainte!
Ai grija de tine si nu uita ca trebuie sa mergi mereu inainte, nu inapoihappy
Bafta!

| Anirock explică (pentru mihaelaa18):

Multumesc pentru sfaturi...intr-adevar..tot incerc sa-l uit, insa zilnic sunt nevoita sa trec pe langa locul unde el lucreaza si ne mai si vedem intamplator uneori..ma simt f rau sad

| mihaelaa18 a răspuns (pentru Anirock):

NU ai pentru ce! stiu cum este si cum te simti, insa incearca in primul rand sa fi tare sa faci faca acestor momente neplacute si dureroase din viata ta.Incearca ca atunci cand treci prin locul unde el lucrezaa, s-au cand il vezi pe strada intamplator sa il tratezi cu indiferenta, chiar daca te doare.Asta este singura solutie in aceste momente.Nu te da batuta din aceasta lupta.Cu vointa ta vei reusi, ai sa vezi kiss.
Ai grija de tine si daca mai ai nevoie de sfaturi, sunt aici sa te ajut cu placere!

| Anirock explică (pentru mihaelaa18):

Asta fac de fiecare data...nici macar nu il mai salut, desi el imi zambeste si incearca sa ma salute...sad sper sa trec peste, deja au trecut 5 luni si starea asta ma enerveaza.sad :*:*

| mihaelaa18 a răspuns (pentru Anirock):

Vei vedea ca intr-un final durerea nu va mai fi la fel de puternica.Doare azi, doare maine dar intr-un timp nu te va mai durea atat de tare si vei reusi sa fi mai bine.AI incredere in tine si totul va fi bine.

| Anirock explică (pentru mihaelaa18):

Multumesc pentru incurajare! :*

| mihaelaa18 a răspuns (pentru Anirock):

Nu ai pentru ce! kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cui pe cui se scoate! Inlocuieste-l, nu trebuie neaparat sa fie ceva serios dar ai nevoie de cineva care sa te distraga. Timpul chiar vindeca ranile.

| hummmer a răspuns:

Ar trebui să pui în seif ce a fost şi să te axezi pe viitorul tău.Altă relaţie, alt iubit.

| sensualus a răspuns:

Deci ai luat o decizie pripita cand l-ai lasat?!

| Anirock explică (pentru sensualus):

El a hotarat sa ne despartim, nu eu...

| L7w7n7d7 a răspuns:

Pasionant.

| NonEinstein a răspuns:

Daca are alta prietena asta da semn ca el a trecut deja peste tine, chiar daca suna dureros si probabil nu e ceea ce vrei sa auzi, asta e adevarul.
Dar daca el a trecut peste tine, tu de ce nu poti trece peste el?
Trebuie sa incepi sa vezi diferit lucrurile iar in acest fel durerea si dorul o sa dispara.

| CherNadya a răspuns:

De ce v-ati despartit? Indragosteste-te si tu de alt baiat si uita-l sau discuta cu el poate va intelege ca tii la el.

| Blu3Smyle a răspuns:

Incearca sa-l uiti daca nu da semne ca te place poate fi greu dar e cel mai bine iesi cu alti baieti!

| gage a răspuns:

Daca ti-e dorrrr cumpara-ti un vibratorrrr.

| Silviu_Druncea_1987 a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la el lucrul asta va face sa iti ia o greutate mare de pe suflet. O relatie finalizata nu mai are rost sa o rascolesti