| Viațafărăsens a întrebat:

Din lipsa de parteneră, mă masturbez de vreo 5-6 ori pe zi și nu ejaculez după ce fac o fată, ca să mai pot face și a doua oară.
Credeți că antrenamentul ăsta de a opri ejacularea poate ajuta ca atunci când o sa am parte de sex să țin mult partida?
Și ce probleme pot survine dacă mă masturbez de 5 ori pe zi?

Răspuns Câştigător
| vidia a răspuns:

Ai prea mult timp liber. Mai ieși din casa!

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ceea ce faci tu este extrem de mult. Sa nu ajungi sa vezi femeile doar in poze, precum anonimull.
Mai slabeste-o cu masturbarea de 5 ori pe zi, ca nu e bine.

| Violleta2022 a răspuns:

Asta este deja masturbare excesiva "onanie"!
Masturbarea nromala trebuie sa fie 1 data la 3-4 zile, ori ce faci tu este deja o obsesie, numita onanie, care va duce in timp la probleme serioase cu erectia si ejacularea si chiar imposibilitatea sa obtii erectie cand esti impreuna cu o fata/femeie si doresti sa ai sex.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Dacă un bărbat se masturbează 1 dată la 3 - 4 zile între 16 și 25 - 28 de ani el NU va putea face sex cu nevasta 2 ori pe zi timp de vreo 10 - 12 ani.

Nici zilnic NU va putea face sex cu nevasta.

Femeile frumoase care fac sex foarte mult cu bărbații lor arată cu 10 ani mai tinere la 49 de ani.

Deci - masturbare sau sex extrem de mult cu femei între 17 ani și 28 - 30 de ani îl face pe bărbat să poată face sex zilnic și de 2 ori pe zi cu o nevastă frumoasă care va arăta cu 10 ani mai tânără la 49 - 50 de ani.

Celelalte femei care NU au făcut sex extrem de mult până la 50 de ani aratăca niște vaci grase și bătrâne la 50 de ani ca babele de 60 - 70 de ani.

| TheFunk123 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nii ce sa i ceri lui violenta2022

| Emilian65 a răspuns:

Cu timpul va aparea impotenta.

| Goete a răspuns:

E ok sa inveti sa controlezi ejacularea, si eu o fac.

Dar mi se pare aiurea ca apoi sa "termin" masturbarea fara sa ejaculez, la ce-mi mai fac laba, sa raman mai excitat ca inainte?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nimic rău să te masturbezi de 5 ori pe zi.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai ca esti amuzant. Vorbesti din proprie experienta sau si tu faci cum face el?

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

La fel am făcut și eu de la 16 ani și mă masturbam și de 5 ori pe zi până să plec în armată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vei avea probleme cu femeile când vei face sex cu ele.

| vasile2222 a răspuns:

>>Credeți că antrenamentul ăsta de a oprii ejacularea poate ajuta ca atunci când o sa am parte de sex să țin mult partida?
Da. Mult.

| Ariana131 a răspuns:

Nu, prima "partida" mereu va dura puțin pentru ca este normal, presupun eu, dar a doua poate dura mai mult. Nu cred ca poți avea probleme dacă te masturbezi de 5 ori pe zi, dar va exista o problema, cred, pentru ca nu ejaculezi

| vasile2222 a răspuns (pentru Ariana131):

Ce problema crezi ca va avea daca nu ejaculeaza? happy

| pusculitameastiicaensaltealabunica a răspuns:

De mai multe ori pe zi zic eu ca sa fi pregatit

| TheFunk123 a răspuns:

Dai inainte bossule FORTA POWER