| gggiiiaaannnaaa a întrebat:

Din vara un prieten ma place, dar eu nu stiam.De 2 luni imi tot spune ca ma place, dar eu nu il placeam si nu suportam ideea ca ma place.Pe parcurs mi.a dovedit ca ma place si am inceput si eu sa.l plac.El a spus ca vrea sa ii dau maine un raspuns legat de o relatie.Nu stiu ce sa fac avand in vedere ca asta ar fi prima relatie a mea.

Răspuns Câştigător
| Morenna10 a răspuns:

Daca il placi de ce sa nu incerci, chiar daca e prima relatie ai avantajul ca il cunosti fiindca ati fost amici, nu cred ca e bine sa ii spui ca nu vrei sa strici relatia de amicitie dintre voi cu o relatie de iubire pentru ca atunci el o sa se distanteze si nu va mai fi ca inainte, iti spun din experienta, bafta multa.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca lui inca nu i-a trecut si tu crezi ca iti place de el, atunci accepta, dar numai daca esti si suficient de maricica.

| SkyPilot a răspuns:

Daca il placi, accepta-l. Nu e pe viata. Daca nu il mai placi ii spui si va despartiti. Si in ce priveste ce accepti sa faca cu tine, tu esti stapana peste corpul tau, daca este ceva ce iti displace ii spui ca nu esti pregatita.

| Bogdan6969 a răspuns:

Baga mare si mult succeswinking