| vip 2010 a întrebat:

Diseara o sa ma intalnesc pentru prima data cu baiatul pe care-l iubesc. Sa nu credeti ca nu ne-am mai intalnit! Ne-am intalnit dar eram mai multi la un suc... etc Acum o sa fim numai noi 2? Ce ziceti cum trebuie sa ma comport >:? Astept niste ideei,big grin Ce ar trebui sa fac sa iasa bine o intalnire frumoasa ( Ps fara sex,,, etc laughing)

Răspuns Câştigător
| sensesDelight a răspuns:

Eu zic să fii naturală. Să-i zâmbești și să-l privești cu coada ochiului. Nu trebuie să fie o întâlnire matură. Fii de gașcă, fă glume, râzi la glumele lui, fii spontană. Băieților le plac fetele pline de viață, nu molâi. Vorbește-i sincer și încearcă să te apropii de el. Discutați despre copilărie sau ce vrei tu, numai să fie un subiect comun și să vă simțiți bine amândoi. Cel mai important este să-l privești în ochi atunci când îi vorbești, astfel nu o să te creadă rușinoasă sau ascunsă. Nu este nevoie să argumentezi fiecare răspuns, îi poți spune doar esențialul, trebuie să lași și o urmă de mister căci asta îi atrage pe băieți.
La sfârșit când vă plimbați amândoi spre casă, ai putea să încerci să deschizi un subiect mai adânc, precum dragostea. Să-i spui ce înseamnă pentru tine, cam cum te comporți tu într-o relație... așa o să perceapă mesajul și o să-ți descrie și el din pățaniile lui. Apoi poți trage singură concluzii acasă (cam ce fel de fete îi plac, ce așteptări are etc.). Fii politicoasă și deschisă. Succes!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tu trebuie sa te porti politicos si in rest totul vine prin vorbe ce faci cu el ce vb...

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nici nu aveţi efectiv o relaţie, nu aţi stat de vorbă civilizat în intimitate unul cu celălalt dar tu îl "iubeşti". Hai să fim serioşi.
Fii tu însăţi şi nu încerca să pari ce nu eşti. Nu e o tragedie dacă nu te va vrea! Nu fă obsesie pentru ăsta.
Salut!

| 80Cris a răspuns:

Fii tu si restul va veni de la sine! Bafta si cat mai putine emotii!

| Maduliciu a răspuns:

Sa astepti sa mai cresti apoi baietii happy asta trebuie sa faci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Trebuie sa fi tu insuti, sa vorbiti despre orice (in limita bunului simt). Sa-l faci sa se simta bine, dar si tu st simti bine, fiind naturali.
Si dp ceva schimb de replici fa-l sa inteleaga ca ti la el., Succes!:*