| Oanna07 a întrebat:

Draga TPU apreciez mult ca mi-ati putut raspunde la intrebarile anterioare. Intre timp a mai aparut o problemuta daca ii pot spune asa. Cu prietenul meu e totul ok si avem aproape un an, problema este la amica mea insa. Pur si simplu ma streseaza. Aceasta nu imi este cea mai buna prietena deoarece eu nu am asa ceva doar ca ma inteleg cel mai bine cu ea cu ea ca fata din clasa. Mentionez si faptul ca toti 3 suntem in aceeasi clasa. Simt ca relatia mea e in trei dar sincera sa fiu problema este numai la prietena asta a mea. Se baga mereu avem momente in care eu si iubitul meu ne sarutam si ea incepe cu faze gen : da da v-am vazut, iar ma, ce sa spun. Chestiile astea ma deranjaza tare. Nu o mai suport efectiv e cel mai stresant copil pe care l-am putut intalni. Pana sa fiu cu iubitul meu tin minte ca la placut dar acum nu cred ca mai are sentimente cam 90%, dar totusi nu inteleg de ce face asta. Are si ea iubit la ea la tara. Ceea ce va cer este sa imi dati un sfat cum sa ma indepartez de aceasta persoana. Funda si scuze ca v-am retinut

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa nu fii sigura deloc,inca il place si cred ca se distreaza grozav stricandu-va clipele voastre intime(care intre noi fie spus,n-ar trebui sa se desfasoare la scoala,nu puteti sa va vedeti in afara scolii?).
Asa ca,mai intai explica-i ca trebuie sa va respecte momentele intime,o relatie contine doar doua persoane,nu trei,nu zece!
Daca nu vrea sa inteleaga,spune-i ca i-ai inteles micul joc,stii ca inca ii place de el si se razbuna pe voi,pentru ca nu e ea cu el,ci tu.
Si daca nici asa nu intelege,un ignore total,o va linisti,desi iti vei pierde singura fata din clasa cu care te intelegi cel mai bine...
Si,vezi-ti de prietenul tau, pentru ca lucrurile sa ramana ok, in continuare!

5 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Este un lucru de orgoliu. Vorbeste cu ea face to face si incearca sa-i explici cum sta problema, astfel incat sa nu o jignesti. Daca este fata cu bun simt si tine la voi, nu se va mai baga, daca nu... Va trebui sa apelezi la alte metode mai...

| costel24ro a răspuns:

De ce sa te indepartezi? poti pur si simplu sa vb cu ea si sa-i spui ca te deranjeaza, aveti si voi momente intime, trebuie sa inteleaga.si e posibil sa-l placa,chiar mult mai mul,si sa faca asta asa ca nu suporta bine.tu tot ce trebuie sa faci sa vb sincer cu ea, posibil sa se supere si sa te ocoleasca putin, sau sa asculte si sa va lase spatiu! cu bine!

| Adina77 a răspuns:

Pai spune-i simplu in fata ca te deranjeaza.

| Life4Fun a răspuns:

Pur si simplu ii dai flit.Ii zici:,, Fa, dai drumu de aicea ca am treaba!''

| Rollwo a răspuns:

Intreab-o de ce face asta si daca iti spune ca o enerveaza... spune-i ca sunt atatia baieti in lumea asta...si ce daca esti si tu cu acel baiat.Va intelege.