| anonim_4396 a întrebat:

Dragii mei, m-am despartit de prietenul meu care mi-a facut toate acele faze urate pe care le gasiti in celelalte intrebari. I-am trimis cateva mesaje si mi-a raspuns asa " Daca tu tineai la mine cum pretinzi nu ma puneai sa sterg pozele si intelegeai ca e trecutul meu..ar trebui sa fi bucuroasa ca iti povestesc de fostele relatii. " S-a referit la pozele cu fostele,aseara cand i-am trimis mesaje in care i-am zis sa aleaga intre poze si mine nu mi-a raspuns,s-a facut ca nu vede mesajul. Nici noapte buna nu-mi mai spune de doua saptamani, am incheiat cu el! Am procedat bine? Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| LovelyMan a răspuns:

Atunci iti doresc si tie ce i se intampla ei, sa vedem daca mai spui atunci ce spui acum. Cu ce a gresit? Trebuia sa faca pe proasta si pe muta si sa isi lase in continuare iubitul sa isi bata joc de ea?

14 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca nu suferi, ai procedat bine.
Dar eu cred ca ai gresit.

| anonimus321 a răspuns (pentru greece12):

De ce am procedat gresit? Din moment ce ii trimit mesaje,nu mi se raspunde,prefera sa se joace pe calculator decat sa-mi trimita un "noapte buna" sau "ce faci? esti bine?",are iesiri in doi cu prietene,a acceptat sa sterg poza cu noi de pe facebook,nu a vrut sa puna intr-o relatie cu mine deoarece trimite cereri fetelor zilnic, le da like-uri si ce mai face el, mi-a zis in prima luna daca as accepta sa ma insele cu una pentru o noapte deoarece eu nu ii dau sex si are nevoile lui. Eu am gresit? El este cel care a organizat o cina romantica si eu nu am apreciat? Gresit, eu am organizat si nu a apreciat.M-am chinuit sa fac sa fie totul bine si degeaba, el nu vede asta.

| greece12 a răspuns (pentru anonimus321):

Stii de ce?
Pentru ca tu vezi in relatia asta numai ce ai facut tu.
Si,infuriata ca nu ti se recunosc eforturile,ai preferat sa-l pui la zid pentru cateva poze amarate,in loc sa te preocupe sa afli cum isi doreste sa fie iubit.
Nu ti-a spus nimeni ca iubirea perfecta e cea pe care si-o doreste fiecare?
Hai s-o luam invers. Daca el te iubea cum vroiai tu sa fii iubita,nu erai fericita? Erai.Dar el,te-a iubit in felul lui, care tie nu ti-a placut.
Si repet, daca nu stii cum vrea celalalt sa-l iubesti, afla.
Tu n-ai facut efortul asta, ai preferat sa-l acuzi pe el si sa te declari victima...de-asta iti spun ca ai gresit.
Oricum, acum e tarziu pentru orice, dar e bine sa inveti ceva din povestea voastra.
Mie imi pare rau ca v-ati despartit.

| anonimus321 a răspuns (pentru greece12):

Dupa toate acele faze,tot eu sunt cea care greseste? Cand iubesti,accepti persoana de langa tine asa cum este ea,insa el nu,nu m-a acceptat, ba chiar mi-a zis ca tunsoarea ma face asa, s-o schimb, ba aia, ba aia..cat despre iubire,el a schimbat multe fete si a avut destule aventuri, nu stiu daca stie sa iubeasca, pe mine cel putin, nu ma iubeste "nu simt ca trebuie sa spun te iubesc, o spun cand va fi momentul".

| greece12 a răspuns (pentru anonimus321):

N-o lua asa...nici tu nu l-ai acceptat asa cum era, daca te gandesti bine!

| anonimus321 a răspuns (pentru greece12):

Ba da, dar fazele pe care le-a facut denota altceva, lipsa de respect!

| greece12 a răspuns (pentru anonimus321):

Esti prea incarcata de ranchiurna ca sa judeci corect acum, dar peste cativa ani, vreo zece, cred ca vei intelege ce-ti spun.
Respectul nu se impune, se insufla.

| LovelyMan a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai, dar daca vorbim de varsta adolescentei, chestii de genul asta se intampla frecvent la o asa varsta. Adica e o varsta la care baietii nu sunt prea seriosi in ceea ce priveste relatiile si deci, nu te poti astepta la multe de la un baiat intr-o relatie.

Daca insa vorbim de o varsta de dupa 22-26 de ani, eu cred ca ai procedat corect pentru ca daca ai pretentia sa fie o relatie serioasa intre doi oameni mai maturi, chestia cu pozele si iesirile in doi cu amice ar trebui sa dispara. Asta numai daca te respecta si te iubeste.

In opinia mea ai procedat corect si daca se continua situatia, iti recomand sa iesi dintr-o relatie in care nu esti fericita.

| anonimus321 a răspuns (pentru LovelyMan):

Am 19 impliniti iar el 21. El spune ca vrea ceva serios, iar eu intotdeauna am vrut o rel stabila! Lucrurile astea consider ca nu se fac, mai ales "Accepti sa ma duc sa fac sex cu alta pentru o noapte? Nu pun suflet, doar fac. " Multumesc mult pentru raspuns!

| LovelyMan a răspuns (pentru anonimus321):

Ce spune el se bate cap in cap cu ceea ce vrea si face. Asa ca lasa-l in plata lui si sa isi gaseasca alta proasta care sa ii accepte prostiile si imaturitatea. happy

| LovelyMan a răspuns (pentru LovelyMan):

Atunci iti doresc si tie ce i se intampla ei, sa vedem daca mai spui atunci ce spui acum. Cu ce a gresit? Trebuia sa faca pe proasta si pe muta si sa isi lase in continuare iubitul sa isi bata joc de ea?

| Public22 a răspuns:

Cum poate ti-am mai zis in postarile anterioare, eu cred ca ai procedat bine. Si nu-l mai cauta. Se pare ca a ales pozele, daca v-ati despartit. Capul sus!

| Deliric95115 a răspuns:

Frate,sunt niste afurisite de poze, de ce l-ai pus sa aleaga? Si eu sunt de acord cu el,e bine ca ti-a spus de ele,ar trebui sa fi bucuroasa pentru asta. Daca nu ti-ar spune, si ai cauta la el in telefon / laptop cum ar fi? Ce ai face? Nu e mai bine ca ti-a zis direct si nu a ascuns nimic de tine?
Normal ca nu iti mai trimite mesaje pe telefon cu "Noapte buna" sau din astea din moment ce v-ati despartit si a vazut cum estiwinking. Ca a acceptat sa stergi o poza pe facebook,ce e rau? E un site de socializare care e de tot rahatu', nu va inteleg de ce aveti asa ceva,e total aiurea. " Hai sa jucam ceva si da-mi si like la toate pozele,ceau."
straight facestraight face Si ca nu a vrut sa puna pe facebook "Intr-o relatie" ce e rau frate? straight face E facebook, nu viata reala, chiar nu va inteleg, daca tineai tu la el nu il puneai sa stearga pozele, il intelegeai.

| anonimus321 a răspuns (pentru Deliric95115):

Bun,eu am gresit dar faza asta cum ti se pare " Accepti sa ma duc la una o noapte sa fac sex cu ea? "

| Everithyng1922 a răspuns:

Da, fiindca devreme ce este cu tine, nu trebuie sa iti aminteasca de fostele sale relati!
Acel baiat nu este pentru tine!
Nu te mai gandi la el...si incearca sa treci peste happy
Noroc!