| kMadii1 a întrebat:

Bunăăă, vin si eu cu o intrebare dar mai întai va povestesc pe scurt, iubitul meu avea niste poze cu fosta sotie si fetita lor.L-am tot rugat sa arunce pozele pentru ca erau majoritatea cu ea sau cu amandoi impreuna si ma deranja oarecum. Aseară cand a adormit am "verificat" sa vad daca mai sunt pozele...erau.La o criza de nervi am luat pozele cu ea si cu ei doi impreuna si le-am dat foc..Credeti ca am procedat bine? Voi ce ati fi facut? Multumesc! Dau funda

15 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Pe scurt, daca prietena/iubita ar fi facut asta, ar fi devenit fosta in secunda doi.

| darrio2007 a răspuns:

Nu ai procedat deloc bine. Legatura sufleteasca va exista mereu. Chiar daca nu pentru fosta sotie dar va fi pentru copilul lor.
In locul lui, ti-as da un șut in fund si pe usa afara.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu ai procedat corect, doar daca nu cumva ai 15 ani pentru ca doar o copila ar putea sa reactioneze in felul asta. Daca nu intelegi faptul ca este legat pentru totdeauna de copilul lui, e clar ca esti imatura si nu poti avea o relatie in momentul de fata.

| Drimmero a răspuns:

Fereasca sfantul! Un control la psihiatru e de indicat!

| Fatamuntilor a răspuns:

Daca a pastrat pozele, o legatura sufleteasca tot exista! Mai ales in cea ce priveste copilu

| johnnny123 a răspuns:

Și ce vrei de la noi, să-ți validăm crizele de gelozie vecine cu isteria?

Este absolut normal ca un om să aibă poze cu copilul lui și cu mama copilului lui.

Este absolut anormal să o iei razna din cauza asta și să faci ce ai făcut tu.

| ReddY25 a răspuns:

Urat

| mi25 a răspuns:

Eu sa fiu in locul lui ti-as da papucii, deoarece nu esti o femeie cu care sa poata trai.

| Caro34 a răspuns:

Bună, Madi! Ai rupt pozele însă nu și legătura sufletească dintre ei. Când l-ai luat, atunci l-ai luat cu totul: fosta soție, fiica, problemele lor etc., deci trebuie să ai răbdare până când e pregătit pentru tine. Nu are rost gelozia ta; lasă-l liber, iar dacă revine la tine, atunci te iubește, dacă nu, mulțumește pentru experiență și bucură-te de viață! Gelozia e o boală și uneori nasoală! Nu merită să o ai! Numai bine!

| sammie a răspuns:

De le-ai ars? Poate voia și el să își mai vadă fetița în poze.

| AmandinaDragan a răspuns:

Nu trebuia sa le dai foc ci sa iti faci bagajul si sa te muti.

| just4ubr2015 a răspuns:

Daca tea mancat in fund sa iti ei barbat cu tot cu copil acum trebuie sa ii suporti si fosta sotie pe langa el. toata viata o sa fie el fosta si fata si tu restul... daca vrei sa fi fericita cauta pe cineva fara obligatii...

| Continchiscontsters a răspuns:

O iubește cu Adevărată. De asta nu a șters și nu a aruncat nimic.

| VelicanEmilia a răspuns:

Degeaba ai ars tu pozele, oricum legatura dintre ei o sa fie mereu, mai ales ca au o fetita impreuna.
Acum sper sa nu-i interzici omului sa-si mai vada copilul, ca esti tu geloasa pe fosta lui.