| simodex a întrebat:

Dupa cat timp pot face un test sarcina? Mentionez ca pe 11 am facut dragoste, iar a doua zi mi.a venit menstruatia.

5 răspunsuri:
| bombonica22 a răspuns:

Testul îl poți face in următoarele zile după ce ar fi trebuit sa îți vina ciclu, însă ți a întârziat.

| Violleta2022 a răspuns:

Un test de sarcina poti sa-l faci DUPA 21 de zile de la partida de sex.
Totusi, in cazul tau, cand a doua zi ti-a venit menstruatia, nu este cazul sa faci nici un test, pentru venirea mensteri tocmai a dovedit ca nu etsi insarcinata, in plus, cu 1 zi inaintea ciclului nu aveai cum ramane insarcinata, pentru ca, nu mai erai demult in perioada fertila.

| corbulalbrosu a răspuns:

Efectuarea unui test de sarcina cel putin teoretic ar fi complet INUTILA fiindca procesul menstrual in proportie de 99, 9% se porneste si decurge in conditii "normale" si similare ca mod de desfasurare cu menstruatiile anterioare, NUMAI/DOAR in cazul in care in ciclul menstrual anterior nu s-a realizat fecundarea ovulului de catre un spermatozoid si din acest motiv nu a luat nastere o sarcian. Fiindca in ciclul menstrual anterior, NU s-a format sarcina cea care produce hormonul hCG, reiese ca acest hormon NU poate exista in urina si drept urmate nu are ce sa activeze reactivul din tester, careva fi 100% NEGATIV deci va fi efectuat INUTIL si FARA ROST. Totusi daca doresti cu tot dinadinsul sa te ''joci" poti efectua testul dupa trecerea a minim 21 de zile de la data ultimului contact sexual neprotejat si terminat cu ejacularea spermei in vagin. In mai multe raspunsuri destul de recente am explicat detaliat ca in ultimele 9-10 zile, adica cele situate inaintea menstrutiei este 100% IMPOSIBIL sa se formeze o sarcina chiar si daca sperma este ejaculata intentiont in vagin de fiecare data. big grin

| Necunoscut112 a răspuns:

Daca ţi-a venit a doua zi, nu eşti însărcinată. Ai facut sex în perioada infertila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2-3 săptămâni