| wdRink a întrebat:

Dupa contactul sexual cu prietenul meu am avut sangerari vaginale usoare timp de o zi. A doua oara cand am facut-o s-a intamplat la fel, dar sangerarile sunt un pic mai intense. Mentionez ca nu a fost prima oara cand am facut-o, iar atunci nu au avut loc niciun fel de sangerari, doar dureri intense. Mai mentionez ca ciclul trebuia sa vina pe 25 aprilie... Sa fie de la ciclu, sau sa fie himenul de vina?

Răspuns Câştigător
| AditzaAditsssa a răspuns:

Buna! Manstruatia trebuia sa-ti vina si nu ti-a venit? Cand a avut loc contactul? Daca menstruatia trebuia sa apara,e posibil ca sangerarile sa fie tocmai din aceasta cauza,insa acum depinde si de cate zile te tine pe tine menstruatia( ai mentionat sangerari usoare, timp de o zi), Dar, de asemenea, poate fi vorba si de o rana provocata de duritatea si natura contactului sexual.Ati folosit obiecte dure? mare grija pe viitor,nu uitati,unghiile taiate! pot fi periculoase si pot produce rani! Sfatul meu este sa mergi la medic cat mai repede, orice leziune, fie ea cat de mica, poate produce boli grave daca nu este tratata in timp util! te-am pupat, Paste Fericit!

| wdRink explică (pentru AditzaAditsssa):

Paste Fericit si tie! multumesc de sfat.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Himenul este de vina prima data. Daca nu esti virgina, probabil sangerezi dintr-o rana pe col, nu din himenul rupt altadata. Du-te la ginecolog, nu mai amana

| VadTot a răspuns:

De Ginecolog ai auzit?

| wdRink explică (pentru VadTot):

Era doar o intrebare, nu degeaba e site-ul asta... si DA am auzit!

| VadTot a răspuns (pentru wdRink):

Si ai fost Vreodata?
O sangerare dupa un contact sexual poate fi si din alte motive!
intra pe urmatorul link si vezi in care te incadrezi!

http://www.topsanatate.ro/......24560.html

| SunnyDay88 a răspuns:

E menstra de vina. fa o pauza de la sex cateva zile, o saptamana. ai o dereglare hormonala.

| TravisForest a răspuns:

Buna. Ar trebui sa mergi la doctor, nu e de stat asa. Nu prea e normal sa curga sange. deci, du-te la doctor pentru binele tau!

O zi buna!

| JusTLiVe a răspuns:

Mai fa odata sex stii cum este a-3 oare este cu noroc.laughing