| HelpMeNow a întrebat:

Dupa un act sexual neprotejat, prietena a intrat pe stop, dupa 7 ore de la actul sexual mai exact, se poate sa ramana gravida?

10 răspunsuri:
| Cineva12345 a răspuns:

Daca i-a venit menstruatia la cateva ore sansele zunt minime spre deloc, deoarece era in perioada postovulatorie(asta inseamna ca ovulul a fost eliminat si nu mai are cum sa se fecundeze. Lunar se elimina un singur ovul, care se poate fecunda in ziua ovulatiei-ziua 14 la un ciclu regulat- si la cel mult 24 de ore dupa ce a fost eliminat ovulul)

| HelpMeNow explică (pentru Cineva12345):

Stopul trebuia sa ii vina saptamana viitoare, dar i-a venit mai repede ( aseara ) dupa actul sexual

| Azµre a răspuns (pentru HelpMeNow):

Atunci tată du-o la medic are o dereglare hormonală.

| Cineva12345 a răspuns (pentru HelpMeNow):

Tot sunt sanse minime happy

| Cineva12345 a răspuns (pentru HelpMeNow):

Probabil are o dereglare hormonala, ceva.

| Azµre a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca i-a venit menstruatia, putine sanse.
Stai linistit si protejati-va in continuare.
Te pup!

| Aimèeeee a răspuns:

Putine sanse, dar orice e posibil.

| CristyBv a răspuns:

Nu inteleg, ti-am explicat cat se poate de clar cum sta treaba! De ce mai faci ale intrebari? Ti-am spus roaga-te sa nu fi ramas, si oricum asta sa fie invatare de minte sa nu mai faci prostii din astea fara sa fii informat! Succes!

| Nicoll3 a răspuns:

Daca e pe stop, putine sanse. Dar mai bine mai asteapta o saptamana-doua si isi face un test de sarcina. Asa e cel mai concret happy. Sper sa ajute sfatul meu!