| anonim_4396 a întrebat:

E aiurea pentru că mă supăr când iubitul meu se uită după alte fete pe strada?

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

E perfect normal, problema e ca nu o sa gasesti nici unu care sa nu se uite, poate doar unu care se ascunde mai bine.

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca se uita prea insistent, ca ultimu nesimtit, ai avea motive, asa daca se uita cum si tu te uiti, nu mi se pare nimic deplasat, e normal, ai vrea sa-si puna un sac pe cap sa nu se uite?! laughing)

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este aiurea!
Asa ceva nu poti cere sau impune nimanui, nici macar sotului tau, cand il vei avea. comportamentul asta denota o gire geloasa si rautacioasa, care trebuie ajustat si schimbat, pentru ca, nici un barbat nu va sta langa tine, daca faci crize de gelozie.
Barbatii se uita, cum ne uitam si noi femeile.
Nu-i nimic rau in a te uita la cei din jur, sau a admira o femeie frumoasa, atata vreme cat nu se duce dupa ea si nici nu-i face gesturi obscene sau invitatii.

| Freya1 a răspuns (pentru Violleta2022):

Tie ti-ar conveni sa mergi cu iubitul tău pe strada si el sa isi rupă gatu după fundul lui una?
Chiar nu ti se pare de prost gust sa faca rahaturi de astea?
Nu zice nimeni ca nu observa o femeie care arată bine dar nu iti rupi gatu cand esti cu iubita ta de mana.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Freya1):

Si eu cu sotul admiram pe strada fete si baieti frumosi. Este un lucru normal si natural sa te uiti, sa admiri un om frumos, indiferent ca-i fata sau baiat.
Initial, tu ai intrebat daca este normal ca iubitul sa se uite dupa alte fete? Si am raspuns: "DA"!
Acum ai schimbat povestea, afirmand ca-si rupe gatul.
In acest caz, da-i papucii, daca sta de mana cu tine si nu-si poate dezlipii ochii dupa curul altora, facand o obsesie vizibila din asta. In cazul asta este un mitocan prost crescut, pe care nu ti l-ai putea dori de barbat.

| Freya1 a răspuns (pentru Violleta2022):

Dacă trece o femeie frumoasă pe strada chiar daca o vede si el normal si de bun simt este sa nu înceapă sa baleasca tot si sa înceapă cu faze gen "mama ce buna e aia" si sa isi dea cu parerea sau sa se uite mai amănunțit daca ii atragi tu atenția ca trece o femeie frumoasa nu sa se afle el in treaba.Si chiar si tu cand ii atragi atentia e frumos sa spun ori ca nu a observat ori ca da e ok.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca te deranjeaza cumpara-i ochelari. De cal. In rest sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Depinde cum se uită. Dar în principiu, e ceva normal. Știi doar că se spune „ce-i frumos, și lui Dumnezeu îi place".

| Andreeush a răspuns:

Depinde cum se uită.

| sofisis a răspuns:

Depinde cum se uita. Daca doar se uita si atat da, e aiurea.
Daca e genul care se roteste in loc dupa altele si isi suceste gatul de cate ori trece cate una pe langa el...e ceva aiurea la el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu,nu e deloc aiurea.

| Ben9648 a răspuns:

Da,poate ii place de o fata de acolo?