| FlacaraVie123 a întrebat:

E legal ca un baiat de 16 ani (eu) sa aiba relatii sexuale cu o fata de peste 18? Va rog ajutor, nu ma pricep la legislatie si as vrea raspunsul cuiva care se pricepe, ofer funda! happy

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este ilegal, daca este liber consimtit de ambele parti.

| RazvanSMR a răspuns (pentru Ioandelasal):

Si atata timp cat nu se publica materiale vizuale sau auditive cu actul

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este legal!

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul CORECT este cel ca : Bineinteles ca DA. Fara nicio retinere sau vre-i urma de... teama. big grin

| mihai69 a răspuns:

Da.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da este legal, mai ales ca tu ai implinit 15 ani demult:
Avem "act sexual cu un minor" - conditia fiind ca minorul sa nu fi implinit 15 ani sau daca este intre 15- si 18 atunci fapta trebuie sa fi fost savarsita de o persoana care are anumite calitati (tutore, cuator, profesor ...etc) si sa se fi folosit de acesta calitate pentru obtinerea consimtamantului minorului intre 15-18, altminteri nu e fapta penala e ...libertate sexuala.