| florin_7547 a întrebat:

E mai bine sa faci sex si pe urma sa te indragostesti sau invers?

16 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, eu nu cred ca poti sa ii comanzi inimii, te indragostesti atunci cand inima ta vrea...prima oara trebuie sa vezi cui ii dai inima ta sa nu ai de suferit, nu in functie de sex, daca faci sau nu, important e sa cunosti mai bine persoana de langa tine, apoi sa vezi daca merita sa investesti sentimente...sexul este o activitate, iubirea e un sentiment!

| CevaNormal a răspuns:

Hmmm buna intrebare, dar sa stii ca exista ambele cazuri in practica, pentru ca fiecare doreste ceva de la persoana iubita...

| simoSTAR a răspuns:

Pai eu zic ca ar fi mai bine sa te indragostesti si apoi sa faci sex.placerea ar fi mai mare pentru ca implica si sentimente...

| M.J. a răspuns:

Poi nu stiu daca a te indragosti e ceva c planuiesti.eu cred ca e inevitabil.se intampla cand te astepti msi putin.se poate si asa si asa, depinde de fiecare in parte... daca faci sex inainte te poti indregosti dupa daca pui accent in relatie p partea asta cu sexu... dar de obicei, atunci dupa ce indragostesti, faci dragoste, nu sex

| pisoias29 a răspuns:

Intrebare capcana? ce pot spune... daca te indragostesti si faci sex dupa si persoana respectiva te paraseste ai de suferit, daca faci sex inainte...si persoana respectiva te paraseste dupa ce te-ai indragostit de ea...nasol si asa... dar daca faci sex si te indragostesti si impreuna pune-ti bazele unei relatii stabile? suna bine nu? asta depinde de perspectiva fiecaruia...fiecare isi face legea cum vrea in propria viata

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ideal ar fi sa te indragostesti si apoi sa faci dragoste.Mai sunt si persoane cu mici scapari care incep cu sexul si apoi... Dumnezeu cu mila laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine Dragostea e pe primul loc, dar sexul...desi am multe experiente sexuale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine Dragostea e pe primul loc,dar sexul...desi am multe experiente sexuale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima data il faci pe plac. Asa cred eu.

| mariuss a răspuns:

Poi baietii cred ca fac sex si fara sa se indragosteasca dar p de alta parte fetele.thinking nu cred ca fac dragoste fara sa tine cat de putin la un baiat. am dreptate fetelor?!?:d:p

| catydulcica a răspuns:

Hmmm...depinde de persoana.sex poti face mereu cand te taie bine exceptand perioadele alea ale femeii care sunt nasoale actele sexule in tipul lor si nu este nici indicat...in schimb daca esti sigur ca vrei o relatie... e mult mai frumos sa te indragostesti si apoi e mult mai dulce sa faci dragoste ...crede-ma e o diferenta mare intre sex si dragoste... o noapte de sex se uita usor dar o noapte de dragoste va ramane intiparita mereu

| alina_7563 a răspuns:

E mai bine sa te indragostesti si peurma sa faci sex................asa cred eu ca ar fi mai corect

| tupeist a răspuns:

Bai este adevarat asa am facut eutongue:p:p

| valy_4980 a răspuns:

Eu zic ca depinde foarte mult de persoana yubyta... dupa felul cum se comporta sau cata repezitate are la un sarut...