| Intelligence a întrebat:

Hie. Nu stiu daca va mai amintiti de mine, dar oricum. apelez la voi din cauza unei probleme.
De vreo 3 saptamana. eu si prietenul meu cu care am fost 9 luni nu mai formam un cuplu. el spune ca nu mai vrea, k e prea greu. dar tot timpu trece prin 2 stari : 1. cand suntem impreuna, ma saruta are grija de mine nu vrea sa fiu cu altcineva. iar 2. Cand trebuie sa ne despartim spune tot felul de lucruri urate ca sa-l pot eu lasa si uita.si ca sa se temrine totul. Il ultimele 3 saptamana am vbit f,. putin. el chiar m`a sunat odata Marti.si inainte sa ne despartim, a plans in bratele mele.si am simtti ca ma iubeste. Eu sunt la pamant. nu mai am nici speranta de impakare. nu ne mai vbim, simt k a uitat de mine.si de tot ceea ce am facut in cele 9 luni minunate, cum e posibil asa ceva? O problema mare era k. petrece f.mult timp la lucru.si eu in ultima perioada a relatiei nu mai reuseam sa inteleg asta si ne certam. ne vedem doar in weekend. insa a fost cv f. special intre noi. Imi amintesc mereu de el. mi`e dor de el. nu stiu ce sa mai fac. nu mai am nici speranta, dc lasa sa moara totul, daca am simtit ca ma iubeste. ce se intmpla.nu stiu cat timp sa-i mai ofer. a trecut deja aproape 1 luna. si nimic... simt k nu mai rezist. Ce parere aveti?

13 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Plangi sa te descarci,calmeaza-te si cauta-l.
Spune-i ca ajunge cu despartitul,tu nu te poti desparti,sa se desparta singur daca vrea,tu consideri ca sunteti impreuna si astepti sa redevina EL.
Punct.
Nebuna idee,dar voi va jucati si suferiti de pomana,relatia voastra nu s-a terminat, chiar deloc!
O sa va impacati oricum, nu mai prelungi suferinta asta!

| Intelligence explică (pentru greece12):

Iri multumesc pentru parere. Insa eu simt k nu mai am putere, n`am curaj sa ma simt.la el.amu`s 3 saptamana cand ne-amd espartit.am mai incercat de vreo 2 ori si el a raman la opinia lui. Nu mai pot si nu mai am curaj sa lupt pentru ceea ce a fost,mi`e frica de o respingere din aia. Deci. e foarte greu. il iubesc, am simtit asta din partea lui ultima data si mi-a aratat`o de multe ori. Ma doare, simt k nu mai e speranta de imapcare, nu stiu de unde sa incep daca ar fi sa iau initiativa.si plus de asta mi`e greu sa ma resemnez,deoarece au fost prea multe momente extraordinare,care mi`le amintesc mereu. Ma intreb, oare el a uitat atat de repede? E imed o luna de zile. si totusi nu mai pot sta sa vad cum toata dragostea moare, se naruie.nu vreau sa vad asta.mi-e dor de el si cum era cand era cu mine.[ Ms TARE de raspuns ]

| greece12 a răspuns (pentru Intelligence):

N-a uitat,mai,nimic,nimicutsa! Ti-e frica de respingere, indur-o, te rog! Pentru voi te lupti!

| Intelligence explică (pentru greece12):

Cu fiecare zi si minut ce trece.il simt tot mai departe. Oare de cata vreme e nevoie ca sufletul lui precum si mintea lui sa ma treaca pe lista celor care nu conteaza? Mi`e f.greu. mi se pare miraculos sa se rezolve.am mai avut miki certuri, dar niciodata nu ne-amd espartit.si mai ales.sa treaca atat vreme.si noi sa ne vbim asa putin. Urmeaza ziua mea de nastere, am sa fiu cea mai neferikita.

| greece12 a răspuns (pentru Intelligence):

O,ce ocazie buna sa va impacati! Cred, draga mea, ca vei avea o mare surpriza de ziua ta! PLACUTA!

| Intelligence explică (pentru greece12):

Nu cred :-

| greece12 a răspuns (pentru Intelligence):

Poate gresesc ca am atat siguranta,dar iti pot spune un lucru sigur,daca gandesti negativ,provoci intamplari negative,daca gandesti pozitiv, ce zici? Lumineaza-te spera, de ce depui armele asa usor?

| Intelligence explică (pentru greece12):

Pentru. k. am mai incercat si nu a avut rezultatul pe care mi`l doream. acum am o frica,mare,foarte mare. nu vreau sa depun armele usor,pentru ca dintotdeauna am fost o fata puternica,insa nici nu ma pot tine scai de el. daca el se incaptaneaza sa uite de mine, sa treaca peste aceasta etapa a vietii lui. Nu stie ce vreau, eu ultima data cand l`am privit in ochi.stiam ca ma iubeste.acum nu mai stiu ce e. nu mai stiu ce sa fac.

| greece12 a răspuns (pentru Intelligence):

Astepti plangand sau ii spui sa se desparta singur.Tu nu te desparti.

| devilll a răspuns:

Am luptat si eu candva sa pastrez ceva dar am pierdut totul numai din cauza sa
mi-a spus ca vrea sa pastreze relatia ca i frica sa nu ma piarda si multe altele iar apoi ne-am despartit numai prin minciunile ei
acum o vad fericita si oarecum ma bucur pentru ea
cu timpu iti vei reveni incet dar daca ti la el cu adevarat de uitat no sa-l poti uita
gasesteti un nou iubit cu care sa incerci sa ''ineci trecutu''
bafta.

| TheDeutz199 a răspuns:

M-ai ofera-i o sansa, i-ati inima in dinti si intreaba-l daca mai vrea sa fie cu tine.Trebuie sa gandesti pozitiv, daca vrea vei fii foarte fericita, daca nu, sunt multi baieti frumosi si care sa te merite in lumea asta, trebuie sa cauti mai mult, sper ca ti-am fost de ajutor, noroc cu problema ta~! pa happy

| Danielita a răspuns:

Wow...ce coincidenta si eu sunt in aceiasi sitiatie... daca gasesti o rezolvare sa imi spui si mie :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna; eu unul nu-mi amintesc de tine,dar poate ca mie imi este gandul mai mult la fotbal,mai ales ca mai e un pic si incepe campionatul mondial,si eu n-am semnat cu nici o echipa,si toata lumea imi spune "vezi Figo,sa nu ramai pe afara,si sa vezi meciurile din sufragerie"; in fine; dar sa ne intoarcem la problema ta:deci el lucreaza foarte mult si tu nu reuseai sa intelegi asta si se ajungea la cearta; care cearta ducea la despartire si care despartire ducea la vorbe urate din partea lui; care apoi cand va impacati el devine tandru,te pupa si are grija de tine sa nu fii cu altcineva; acum e pauza (ca inteleg ca si voi jucati pe reprize), dar tu nu mai poti de dorul lui, a trecut 1 luna si "nimic",si e aiurea ca a fost ceva foarte special intre voi; si ca nu mai rezisti; asta cu rezistatul stiu si eu cum e cand trebuie sa dau ture de stadion si e antrenorul cu ochiu' pe mine; mda; nasol; in primul rand eu cred ca intre voi doi nu e nimic decat ca nu v-ati lasa unul pe altul,de oftica sa nu gaseasca celalalt pe altcineva,si asta pentru ca nu stiti caruia ii iese primului combinatia;(eu acum evit sa-ti spun direct ca sunteti niste prosti ambii,si o iau mai pe ocolite ca asa-i frumos); deci eu daca m-as combina acum cu Banel Nicolita sigur as avea o relatie mai reusita decat tampenia asta dintre voi,care spuneti ca a mai fost si speciala,odata,la vremea ei; daca el plange in bratele tale,inseamna ca lucreaza la o fabrica de tricotaje,si s-a molipsit de la femeile alea de p'acolo,iar tu esti atat de slaba(am evitat alt cuvant) tocmai pentru ca ai langa tine(vorba vine) pe unul care se miauna si iti transmite si tie starea asta de "sunt distrusa-nu mai am lacrimi sa plang";(normal-daca le-a terminat el pe toate,smiorcaitul!); ai intrebat ce parere avem,ei bine asta e parerea mea; bun; acum--daca "prietenul" asta al tau e de fapt o fata,si deci tu esti lesby,imi pare rau ca nu iti pot da un sfat care sa te ajute,si asta pentru ca eu nu prea va inteleg exact;(adica in ce fel e iubirea asta a voastra),iar tot ce-am spus eu mai sus e clar ca nu mai e valabil;(asta in varianta in care e vorba de o fata si tu ai zis sa nu te torni aici cu faza asta); dar,daca e baiat, si deci e plangaciosu' in cauza, spune-i din partea mea ca e un gay si jumatate si sa-si gaseasca draq un baiat care sa-l ia in brate cand se smiorcaie! ok; am plecat la antrenamente; ma gandeam sa vin sa joc la Steaua poate il intalnesc si eu pe Banel! tu ce parere ai? m-as potrivi un pic cu el?