| Huliganu_Octavian_1987 a întrebat:

E normal ca la vârsta de 13 ani sa am 1.85 și 84 de kilograme?

19 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Conform varstei si kg tale esti ok, ceea ce ma mira este cum de esti asa inalt la doar 13 ani, probabil ca vei mai creste in viitor

| Huliganu_Octavian_1987 explică (pentru RAY):

Sincer nici eu nu știu de ce sunt asa înalt, adică tata are 1.86, iar mama 1.7. Și ne a zis într o zi profu de tehnologie o formula ca sa vezi cât pot sa crești maxim, iar la mine a ieșit 1.98 sau 1.94 nu mai știu exact happy

| Freya1 a răspuns:

La generatia asta a voastra nimic nu mai e normal.Am fete si baieti la mine in cartier de varta ta ce is mai mari decat tata deci este normalul generatiei voastre.
Ce mananci de obicei?

| Huliganu_Octavian_1987 explică (pentru Freya1):

Nu prea mănânc, asta e problema, stau mult pe afara. Dar am început și sa fac sport happy

| Emilian65 a răspuns:

Da,este normal pentru inaltimea pe care o ai.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu prea, ai cateva kilograme in plus.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MihaiNicu23):

La ce raspunsuri tampite dai, acum nu ma mai mira cum de esti mereu pe primul loc. Daca el are kg in plus e clar ca nu ai facut sala in viata ta. Asa ca numai din experienta nu vorbesti. Bravo, ai decazut la nivelul marii ca Donna. Si aia "ajuta" de rupe.

| AlexSalling a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Dragule, fara suparare, dar ti se pare de foame ca are kilograme in plus. Parca vad pe cineva. Poti sa-mi dai eronat la toate raspunsurile daca ai chef, spun adevarul.

| Huliganu_Octavian_1987 explică (pentru MihaiNicu23):

Știu, de asta am început sa practic sportul foarte dea happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Dar mai bine decat 160 inaltime si 50kg.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

La generatiile trecute majoritatea avea maxim 1m70 75.
Si eu sunt de acord ca un barbat sa fie mai inalt ca de aceia e barbat dar inaltimea si greutatea asta trebuia sa o aiba cand avea varsta ta nu la 13 ani.Sa nu mai pui ca era o fata pe aici ce spunea la fel ca are 13 ani 1m80 si 80 si ceva de kg...Am si eu exemple in cartier si aia nu sunt copii sanatosi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

La varsta mea? Pai nu ti se par cam multe kg pentru 12 ani? laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum 1 minut | RAY explică (pentru Endoryus):
Http://www.dailymotion.com/video/x2gt27y
in acest documentar este prezentat un studiu foarte bun despre imc, il recomand, tu stii engleza, mai pe scurt imc nu reprezinta ceva concret, un om gras nu este mereu nesanatos el poate avea o masa musculara, oase mai grele etc

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

O dieta mai bogata in proteine, fructe, legume posibil ca a dus la asta sau voi femeile ati ales barbati mai inalti sau ambele cine stie

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Eu nu cred ca e normal iti spun sincer.Sunt foarte multi copii ce sufera de boli ce abia oameni batrani posibil sa le dezvolte ceia ce la generatiile noastre nu s-a intamplat si cred ca si din cauza medicinei, mancari umpluta cu tot felul de prostii, mancatul haotic, neglijenta, lipsa de miscare etc

| Huliganu_Octavian_1987 explică (pentru anonim_4396):

Pare ciudat sa stau cu copii de vârstă mea, adică ei au 1.6 maxim 1.7 și mdea e ciudat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| AlexSalling a răspuns:

Te deranjeaza? Ii super. Mai bine decat o piticanie.

| artemidak a răspuns:

Poate ar mai trebui sa mai dai jos 1-2 kg dar in rest e ok.
Mai bine decât o piticanie ca mine!winkinghappy=)