| Dmdmkdksnxnxndj a întrebat:

E normal ca neintretinand un contact sexual de foarte mult timp, când am unul câteva zile sa mă confrunt cu dureri jos și dificultăți de a sta in sezut, usturime la urinare, uscăciune, secreții cu puțin sânge și senzația de mâncărime (prurit)? De infecție/BTS nu poate fi vorba întrucât avem analizele la zi, și a fost si protejat

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu ma gandesc la BTS ci la candidoza vaginala in cazul tau

https://www.medicover.ro/......,488,n,295

este bine sa mergi la un medic ginecolog

| Dmdmkdksnxnxndj explică (pentru Simpatic):

Mulțumesc mult pentru sfat, și pentru articol! Zi frumoasa sa ai!♥️

| Simpatic a răspuns (pentru Dmdmkdksnxnxndj):

Nu am facut mare lucru sa stii in cazul de fata doar am cautat un articol! zi frumosa asemeni!

| Violleta2022 a răspuns:

Pare a fi o vaginita si o infectie urinaro-vaginala de toata frumusetea, dupa simptomele pe care le ai.
Te sfatuiesc sa mergi la medic pentru investigatii si analize medicale serioase, ca nu este normal sa ai dureri la sex si nici usturimi la urinat.

| Dmdmkdksnxnxndj explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc pentru ajutor! Se prea poate sa fie vorba de o infecție, sau din cate am înțeles de la niste cunoștințe, alergii din cauza latexului din care e confecționat prezervativul/chimicalelor din soluții de curățare, totuși voi ține cont și de sfatul ginecologului și sper ca va fi in regula, zi cat mai frumoasa! ♥️

| lpavel a răspuns:

Nu ar strica sa stim ce esti fata sau baiat... dar in ambele cazuri nu e ok! Nu cred ca e ceva grav si sigur va trece dar daca nu poti astepta sa treaca de la sine, treci pe la o farmacie si spune sa-ti dea ceva pentru mancarimi in zona intima, ti-as sugera o crema sa ceri nu cine stie ce pastile...

| Dmdmkdksnxnxndj explică (pentru lpavel):

Mulțumesc frumos pentru sfat, chiar am ținut cont și a ajutat. Situația nu s-a tratat însă s-a ameliorat considerabil. Am programat o vizita la ginecolog și cu puțin ajutor profesional sunt sigură ca va fi bine? Toate cele bune!

| lpavel a răspuns (pentru Dmdmkdksnxnxndj):

Imi pare bine ca ti-am fost oarecum de ajutor! Insanatosire grabnica!

| Mda01 a răspuns:

Pai doar un medic poate spune fix ce e, clar nu e normal chiar daca nu s-a facut sex de o anumita perioada