| anonim_4396 a întrebat:

E normal sa nu simt nevoia de sex? Mi-am inceput viata sexuala acum o luna. Chestia e ca ma doare, ma ustura putin si nu prea simt placere. Cred ca asta e din cauza ca am o infectie (candida). Pur si simplu nu am chef de sex.
Prietenul meu imi tot reproseaza ca simte nevoia si ma enerveaza. Insa am facut-o cu el cam in fiecare seara, bine, acum au trecut vreo 4-5 zile. Ma super enerveaza ca vrea asta si eu nu simt nevoia si n-am chef, cu alte cuvinte fac cu el ca se simta el bine, cand eu nu simt aproape nimic. Stiu ca de obicei oamenii dupa sex, se simt fericiti, dar eu nu simt nimic, ba din contra ma iau nervii din cauza asta. Sunt eu prea frigida?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Bieninteles ca este normal sa ai sau nu, chef de sex!
Cand mai ai si infectie cu candida, este clar ca sexul este neplacut, de aceea va sfatuiesc sa faceti tratamentul complet, amandoi in acelasi timp, ca sa evitati re-contaminarea.
Sexul este interzis pe toata perioada tratamentului, pentru a se evita recontaminarea.
Atentie, uneori, tratamentul de candida dureaza 2-3 repetitii, ca sa poti scapa de el, iar pe toata perioada tratamentului, sexul este interzis.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca DA. Nivelul libidoului tau fiindca in mod sigur scazut are ca efect inducerea unei starea de frigiditate. Pentru binele tau si al vostru de fapt, ar trebui sa discuti cu un psihoterapeut seolog care sa te programeze sa fii doar consiliata sau eventual sa participi la cateva sedinte de terapie in grup. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Posibil. Oricum, până nu te deprinzi (preferabil singură) cum e să obții un orgasm, dar mai ales nu îți tratezi infecția, nu o să ai nicio dorință de sex.
După aceea... să vezi că o să vrei tu și n-o să mai poată el! rolling on the floor

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da, e normal cand nu va potriviti. Probabil nu esti prea atrasa de el, nu tii prea mult la el sau nu stie efectiv ce sa-ti faca sa te simti bine.

| PersonajFictiv a răspuns:

Nu iti place ca nu simti placere, iar placere nu simti ca ai infectie.
Rezolvare : scapa de infectie.

| ibaal a răspuns:

Daca nu simti s-o faci, n-o face!
Clar nu e persoana potrivita daca te preseaza!
Si poate in timp chiar vei dezvolta o repulsie...
E normal sa n-ai chef mereu!
Lui i se scoala la comanda?!
Chh!