| AndrewAndy a întrebat:

E un lucru pe care l-am observat la multi dintre voi( cei care stati pe TPU) ca vreti sa scapati de prietenii/prietenele voastre(ma refer la iubiti/iubite, ati inteles voi) pentru ca ati vazut pe altcineva mai..frumos, musculos, buna, dotata... Ok ok, stiu ca nu e treaba mea dar o singura curiozitate am, de ce vreti sa faceti asta? Chestia asta nu o inteleg...adica va "combinati" numa asa de forma gen: ba da ce gagica mi-am tras! hai sa o ****! Nu inteleg de ce majoritatea relatiilor din ziua de astazi incep in club, se termina pe facebook si nu tin mai mult de doua saptamani. E cumva o moda? Chiar va place sa va uitati dupa toate bagaboantele in loc sa va bucurati de o plimbare prin parc alaturi de persoana draga? In loc sa va bucurati de lucruri simple de ce faceti totul atat de complicat? Asta e doar parerea mea. Poate asa sunt eu mai prost dar in felul asta vad lucrurile.

4 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Cred ca vinovata este prostia.
Atata timp cat asculta manele, se imbraca numai de firma, nu au citit o carte in viata lor si cititul li se pare ceva demodat, stau pe facebook si dau likeuri toata ziua, la scoala se duc doar ca sa nu faca absente, stau la colt de strada fumeaza si consuma alcool
normal ca ei aleg fata care e cea mai `buna`, nu cea mai inteligenta sau interesanta, stau cu ea intr-o relatie nu pentru relaxare si sentimente, stau cu ea pentru sex si dupa ce au adus-o in pat, o parasesc.

Nu esti prost, ai o gandire logica si normala de om matur si inteligent happy

Răspuns utilizator avertizat
| Lumeaîn3D a răspuns:

Sunt de acord cu tine. Persoana iubită trebuie aleasă nu după aspectul exterior ci după cel interior, evident doar n-o să-ţi alegi un vagabond big grin.Mă refer la faptul că sunt multe fete care iubesc ca băiatul să aibă pătrăţele pe burtă sau să aibă muşchi (chestii de astea), dar ele nici nu atrag atenţia la cum se comportă băiatul în cauză, el poate că este un bătăuş, sau să fie genul de băiat playboy, şi sunt multe fete care nici nu atrag atenţia la băieţii cuminţi care poate că nu au ei 8 sau 12 pătrăţele pe burtă big grin, sau că nu au muşchi mari ca la nuştiu ce actor,, Cînd îţi alegi un băiat/fată trebuie să atragi atenţia cum se comportă, cum vorbeşte, dacă are grijă de el/ea ( dacă se spală, să nu aibă unghii murdare.e.t.c),,
Nu eşti prost deloc,,, pur şi simplu eşti una din rarele persoane care încă sunt cu picioarele pe pămînt,, Poţi să te consideri special happy.,, Părerea mea

| Openquestions a răspuns:

Asta nu e relatie,stiu o multime de prieteni care au asa relati,dupa o observare mai atenta it poti da seama ca sunt niste austrolopiteci la mintea cocosului.Ei spun ca au gagica, se mandresc cu ea pe holurile scoli sa-i vada lumea, i mai si influenteaza pe altii, dar se despart rapid de ea.O relatie de dragoste eu o definesc ca iubire si consolidare, nu tarfarie, si mandrie pe holuri.