| AndrewAndy a întrebat:

No buna seara! Cred ca o sa fie multe critici si pareri de impartit la intrebarea asta. E un lucru pe care l-am observat la multi dintre voi( cei care stati pe TPU) ca vreti sa scapati de prietenii/prietenele voastre(ma refer la iubiti/iubite, ati inteles voi) pentru ca ati vazut pe altcineva mai..frumos, musculos, buna, dotata... Ok ok, stiu ca nu e treaba mea dar o singura curiozitate am, de ce vreti sa faceti asta? Chestia asta nu o inteleg...adica va "combinati" numa asa de forma gen: ba da ce gagica mi-am tras! hai sa o ****! Nu inteleg de ce majoritatea relatiilor din ziua de astazi incep in club, se termina pe facebook si nu tin mai mult de doua saptamani. E cumva o moda? Chiar va place sa va uitati dupa toate bagaboantele in loc sa va bucurati de o plimbare prin parc alaturi de persoana draga? In loc sa va bucurati de lucruri simple de ce faceti totul atat de complicat? Asta e doar parerea mea. Poate asa sunt eu mai prost dar in felul asta vad lucrurile.

7 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Întrebările luate în vizor de tine cu siguranţă aparţin genului de oameni disperaţi după atenţie şi popularitate.
Acele persoane care au o relaţie doar de dragul de a-i lăuda prietenii că: ''ce bună e prietena ta''
L-eai putea număra neuronii pe degete!
O zi bună!

| h3r a răspuns:

...mai pe scurt, cam toți sunt copii care au și ei o mică „relație" și intervine „băiatul pe care-l place și my bff și acum îmi place și mie", ori una mai infiptă...nu au nimic serios în cap, așa că ar trebui să-i lași și tu în pace.

| Petrica98 a răspuns:

Cu partea cu clubul sunt de acord
oare in zilele nostre de ce o relatie nu poate sa inceapa in alte locuri
si la partea cu o persoana draga sau simpatica care sa nu fie bagaboanda ...cred ca asemenea fete in zilele nostre sunt destul de rare
as mai zice ince ceva dar...ii complicat, deci, fiecare cu parerile lui

| AndrewAndy explică (pentru Petrica98):

Chiar te rog sa spui, ai dreptul sa iti exprimi opiniahappy

| AdelinDeRomania a răspuns:

Măi,astea sunt alte timpuri, ceea ce era pe vremea lu' mama, tata sau bunica, este altă perioadă..Lumea s-a schimbat foarte mult în rău. Ceea ce a fost odată, nu mai este.Ce să faci? Multe lucruri se întâmplă, şi nu ştim cum să le reparăm...Nu eşti prost, stai liniştit.şi eu am observat asta..de ce vor toţi să aibă relaţii la vrăjeală? Eu sincer, nu mi-am făcut de mult contul, deci nu am cum să fi observat asta. oricum, te susţin că ştii ce vorbeşti..Eu,am primit multe cereri de la fete. dacă mă crezi.da' le-am refuzat.şi urâte, şi frumoase..doar odată cu una a fost o neînţelegere..revenind..eu aş prefera mai degrabă o plimbare cu persoana dragă decât cu una care a avut cam prea multe relaţii... înţelegi ce zic?

| AndrewAndy explică (pentru AdelinDeRomania):

Da da..inteleg perfect ce vrei sa zici. Asa am patit si eu cu o panarama care se dadea la mine...si i-am spus: dupa ce te-ai zabalit cu jumate de oras ai mai venit si la mine? Si bagaboanta asta crede ca e "prietena"(zic asta pentru ca doar ea crede asta, nimeni nu o suporta) cu o fata, prietena buna cu mine. Si vorbeam intr-o seara cu prietena mea prin mesaje si ea mi-a spus ca panarama aia a ras de ea si i-a spus: serios? nu te-ai mozolit cu nimeni pana acuma? hahahalaughing nu stii ce pierzi... poate incerci vara asta. Imi venea sa o strang de gat ca din pacate prostia nu doare. Deci ce e asta? Un fel de gluma? Chiar asa de rau am ajuns? Daca trebuie sa ma "combin" ca sa fiu la moda prefer sa raman asa cum sunt.

| AdelinDeRomania a răspuns (pentru AndrewAndy):

Aşa e.da' încearcă şi tu să ignori idioţii, ştii cum e..Man..trebuie să rămâi aşa cum eşti, nu încerca să te schimbi ca să fi ca restul..trebuie să rămâi tu însuţi.Tu lasă vagaboanta, dacă ai atracţie la gagici.e foarte bine da' asta nu înseamnă că trebuie să le cazi în ispita..rămâi cu cei de încredere şi cei pe care îi iubeşti. Înţelegi ideea?