| SG1995 a întrebat:

E vreo problema daca sunt atras de femei mai in varsta? Absolut toate tipe de care m-am indragostit si de care am fost respins ( 3 la numar) erau cu cel putin 10 ani mai in varsta.

19 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Iubirea nu tine cont de varsta

| SG1995 explică (pentru RAY):

N-as spune asta, de fapt tine cont de mult:
- mentalitate
- statut social
- stare materiala
Si varsta, ideea e ca ceea ce numim iubire e de fapt un pachet de nevoi psihologice si social, plus chesti biologie, deci din ceea ce-am trait si am invatat e ca, daca o persoana nu raspunde la nevoile altei persoane, iubirea nu exista. Dragostea e o conventie sociala, sa luam de exemplu iubirea parentala, e doar un instinct inascut al indiviziilor de- asi apara pui, de asta anumiti oameni au afectiune fata de propri copii acele instincte nu au fost activate, ba un mediu daunator le-a inhibat. In final scopul vietii e sa traiesti, iar toate chestiile asta sunt trucuri date de Natura indiviziilor ca sa supravietuiasca, inclusiv ceea ce numim iubire, de aceea iubirea nu e independenta si neconditionata, restul dragul meu Ray sunt iluzi demn de Hollywood pe care noi le credem.

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Dragul meu sebastian atractia fizica nu tine cont de nimic,pur simplu te atrage in mod involuntar,inconstient, eu numai cred in asa ceva, daca as alege intre iubire si moarte as alege moartea, iubirea =iluzli, sperante, dezamagiri =suferinta

| SG1995 explică (pentru RAY):

Asta e diferenta dintre noi doi ambi am ajuns la aceleasi concluzi, dar eu sunt ala naiv care mai spera, cat despre atractia fizica ai dreptate, dar atractia nu e iubire, deoarece iubire se defineste prin asteptari si sperante.

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Eu am deja o fobie cand vine vorba de asa ceva, de ce sa cauti suferinta si nu pace sufleteasca? Si eu eram ca tine dar numai sunt, orice relatie, socializare duce spre dezamagire, parerea mea

| SG1995 explică (pentru RAY):

Asta taman din cauza a ceea ce am zis, relatiile se nasc din asteptari si creeaza teama.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ai fost respins de 3 ori, inseamna ca nu esti atras de aceste femei. Cauta altele care sa te accepte cu varsta pe care o ai.

| minrest a răspuns:

Ce problema sa fie? E perfect normal. Daca purisancele alea care nu cautau un sot te-au respins, cele de varsta ta ti-ar fi dat si un sut in fund.

| minrest a răspuns:

Sebastin, am descoperit secretul iubirii profunde dintre Romeo si Julieta! Inainte de Julieta, Romeo o iubea pe Rosalinda (Rosalinda era tot Capulet, de aici se pot trage multe concluzii interesante, dar astea depasesc scopul postarii mele). Preotul, am uitat cum il cheama, afla de la Romeo ca acesta o iubeste acompe Julieta, si il tachineaza ca nu o mai iubeste pe Rosalinda, careia ii gasea atatea calitati. Iar Romeo ii explica schimbarea: ''Diferenta este ca aceea nu voia, iar asta vrea''. Probabil pe tine te atrag purisancele fiindca speri in mod inconstient ca o sa cada la pat mai usor, avand un defect. Si ele, daca simt asta, se retrag.

| SG1995 explică (pentru minrest):

Nu neaparat prima data cand m-am indragostit de o tipa, ea arata genial, blonda, subtiri, ochii verzi, in fine ideea era ca a fost instantaneu, desi ma blocasem nu am vorbit cu ea deloc, cand plecasem din locul respect ma intrebam serios daca tipa e reala sau am avut haluginati, din cate stiu avea 32, iar eu 19 atunci.

| mentholinks a răspuns:

Singura problema care ar putea fi e sa te respinga toate si sa ramai burlac.

| SG1995 explică (pentru mentholinks):

Burlac sa raman, asta e, dar daca raman si virgin e grav. laughing

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Eu sunt putin sarcastic, dupa ce am citit "argumentatiile tale".
continua cu sfanta ****; asta te defineste!

| Necunoscut112 a răspuns:

Ți-ai răspuns singur la întrebare. Problema e că te vor refuza toate. Doar când o să ai peste 23-25 o să poţi atrage milf-uri.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! de obicei băieții cauta iubite care sa-i semene mamelor lor! este normal sa fi atras de fete chiar mai mari ca tine! dorinta ta de a cunoaste fete mature nu trebuie impiedicata, insa daca această dorinta devine intr-un mod exagerat sau chiar imoral denotă faptul ca poate nu ai avut parte de afectiune maternă dar nu din partea mamei ci a bunicii! cauti ce poate nu ai avut si poate vrei sa ai...in timp vei decide mai bine ce e bine pentru tine.Meriti "a doua sansa"

| SG1995 explică (pentru FoxyM):

Hm nu sunt atras de femei de varsta a 2 a, desi am luat in calcul ideea unui complex oedipian, dar avand vedere ca ideea de-a fi atras de maica-mea imi provoaca repulsie nu e cazul, iar de afectiune materna n-am dus lipsa, din contra din cauza epilepsiei mele maica-mea aș putea spune ca a fost prea protectiva.

| EMKing a răspuns:

E ok... adica te incadrezi undeva la categoria " Mature " laughing)))

| DarkRose666 a răspuns:

Nu e nici o problema, faci ce iti place.

| Alexandru_Dascalu_1980 a răspuns:

Nu e nici o problema. Daca tie iti plac e ok.