| Meli1022 a întrebat:

Ecografiile transvaginale si abdominale nu arata nimic, testele de sarcina a făcute în 4 la număr 2 luna aceasta toate negative. Ciclul trebuie sa îmi vina luna viitoare. Întrebare, de ce ma dor sânii și ii simt umflați. Menționez ultimul contact sexual cu finalizare a fost în data de 16-17 iunie

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună te am mai intrebat si nu stiu daca mi ai raspuns sau nu, ai cumva silicoane puse in sîni? Daca ai silicoane cauza durerilor pot fi silicoanele mergi si scoate le. Ca degeaba dai vina pe ciclu ca nu de la ciclu te dor sînii, mergi si fa ti o mamografie este o ecografie a sînilor acolo medicii descoperă cauza, pot fi noduli cancerosi sau nu, degeaba ne intrebi pe noi de ce ma dor sînii noi nu stim. Deci ai sau nu silicoane in sîni? Ca sa stii deunde pornesti.

| corbulalbrosu a răspuns:

Intre durerea pe care o resimti la nivelul sanilor si actele sexuale intretinute cu peste 2 luni si jumatate in urma, NU exista nicio legatura cauzala. Sanii tai trebuie sa fie examinati de catre un medic specialist senolog care sa efectueze o mamografie cat se poate de necesara si utila. Multa sanatate!

| Meli1022 explică (pentru corbulalbrosu):

Deci nu sunt însărcinată?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Meli1022):

Raspunsul corect este un NU... CATEGORIC.

| Meli1022 explică (pentru corbulalbrosu):

Te intreb pentru ca am citit pe multe forumuri ca dor sânii în timpul sarcinii sad

| Ralena a răspuns:

Sanii pot sa doara si inainte de ciclu, faptul ca dor si in timpul sarcinii, nu inseamna ca dor doar in timpul sarcinii. Daca dupa ciclu nu trece durerea, trebuie sa consulti un medic, sa nu fie o problema de sanatate.

| Meli1022 explică (pentru Ralena):

Pai sânii au început sa ma doară, după terminarea ciclului. sad