| DeliaCute a întrebat:

Eram in tabara si eram teribil de deprimata,nu aveam idee cum va trece o saptamana intreaga. Toate astea pentru ca Stefan nu a venit,eu imi faceam planuri sa stam impreuna,ma gandeam ca ne vom apropia,dar brusc,inainte de a pleca microbuzul catre tabara am aflat ca nu vine. Tot drumul am plans, m-am descarcat, iar Raluca m-a ascultat si a incercat sa ma consoleze si in cele din urma m-am linistit. Ajunsa la destinatie habar nu aveam cum va trece o saptamana, eram incredibil de trista si plictisita.
Marţi la 21:26
Seara, am cunoscut niste fete cu care eu si Raluca ne-am jucat si m-am mai destins putin, am jucat carti si am vorbit. Ajunsa in camera noastra ma cuprinse un sentiment puternic de tristete. Am vorbit cu Raluca intreaga seara, ea a fost umarul pe care m-am descarcat.
Marţi la 21:28

A doua zi,stateam singura pe banca afara si ma gandeam,eram nerabdatoare sa ajung acasa desi era a doua zi. Doamna asistenta medicala de acolo,s-a asezat langa mine si am schimbat impresii,am facut cunostinta. I-am povestit in cele din urma despre suferinta mea,iar ea a constatat cu stupoare ca nu ma potrivesc cu el si ca nu e de mine si ca a dat dovada de imaturitate pentru ca mi-a dat block pe facebook. Mi-a zis ca ma poate cupla cu altcineva, daca doresc sa ii comunic. Seara, la discoteca care se organiza(lumea punea muzica si dansa), m-am destins si m-am linistit.
23 Iulie

Vlad(baiatul care m-a facut sa sufar. ),era pe balconul camerei sale si statea asezat si canta la chitara. Era foarte dulce si m-am uitat langa el,iar el m-a salutat. Am ras cu Raluca pe tema asta,ii spuneam "Julieta. "Pentru mine el era o gluma,pe atunci. A doua zi ii povestesc doamnei asistente ce s-a intamplat. Ea,entuziasmata a vrut sa il vada. L-a vazut si a constatat ca e frumos, ca ne potrivim si m-a intrebat daca vreau sa imi faca lipeala cu el. M-am gandit si am acceptat, a fost o gluma pentru mine la inceput.
Marţi la 21:34

Dupa-amiaza l-am invitat la discoteca, noi vorbiseram inainte la sah. A zis ca vine doar daca ii pun manele. Bineinteles eu i-am pus si il asteptam sa coboare. Au trecut 5-10 min si el nu mai cobora,am crezut ca nu mai coboara. Ca din umbra,il intrezaresc, era aranjat, dichisit si mirosea puternic a after shave. Venise tocmai cand imi pierdusem speranta.
Marţi la 21:37

Atunci,bineinteles era seara si se asezase pe acceasi banca cu mine, Raluca si doamna asistenta.
Marţi la 21:37

Doamna asistenta l-a intrebat daca ma place iar el a negat,era evident mult prea devreme. Am mers pe o banca unde era liniste. Doamna l-a rugat sa aduca chitara. A adus si a cantat. Doamna ii spunea ca eu strigasem dedicatie pentru blondutul de la balcon pe care il iubesc (el era acela ),desi nu era adevarat. El zambea si se uita cand la mine, cand la ea. Rusinat, a plecat in camera. Eu am facut asemeni lui si asa s-a incheiat seara.
Marţi la 21:40

A doua zi statea cu colega lui pe care eu eram geloasa,asta doar dimineata. Spre pranz a venit,statea langa mine pe banca si vorbeam,era foarte aproape,aproape ca imi respira aerul.
Statea cu alte fete si se uita sa vada ce reactie am. Am plecat de acolo iar el m-a urmat. Cand ma vedea singura pe banca se aseza langa mine. Stateam doar noi doi,doar soarele ce ne mai mangaia chipurile,al meu oricum era senin cand ma privea in ochi si imi zambea.
Special nu s-a asezat la masa, desi a venit inaintea mea, ca sa para ca nu are loc si sa il chem langa mine. Evident, l-am chemat si am mancat impreuna
Marţi la 21:44

Seara la discoteca, am vorbit cat am vorbit dar dupa a venit o fata (Ilinca ) si i-a propus sa joace tenis. El a plecat cu ea, si practic m-a lasat balta. Nervoasa plec in camera sa imi incarc telefonul. Revin dupa 10 minute, el era deja plictisit de ea. Pentru gelozia care mi-a creeat-o, am hotarat sa il fac gelos. La discoteca am invitat un baiat la dans si am dansat impreuna toata seara.
23 Iulie

Toata seara l-am facut gelos cu un alt baiat si am dansat. El se uita cu ciuda si gelozie, exact cand el se uita eu ii zamdeam celuilalt. Citeste de la inceput sa stii despre ce e vorba

12 răspunsuri:
| DeliaCute explică:

Vlad se apropia de mine sa il las pe celalat. A doua zi toata lumea spunea ca sunt impreuna cu baiatul cu care l-am facut gelos(Andrei). Si el exagera cel mai mult ca eu il plac pe Andrei. I-am zis ca nu il iubesc pe Andrei, iar el a zis ca stie si a zambit. A adaugat ca conteaza ca e aici(si a aratat spre inima lui) si ca nu conteaza ca am dansat cu Andrei si a plecat.

In seara in care am dansat cu Andrei era melodia je t'aime de Lara Fabian. El a zis ca nu stie ce inseamna(Vlad.) i-am zis "te iubesc"iar el a zis: da? Si a zambit iar eu am aprobat zambind.
Vlad s-a certat cu Andrei din cauza mea. Involuntar i-am auzit, eram in spatele lor fara ca Vlad sa stie.
Eu i-am compus o poezie lui Vlad pe care a vazut-o eu am negat, el a zis ca nu are nevoie si s-a cam rupt. M-am facut ca o arunc la gunoi cand ma vedea el, desi mai aveam in camera inca 2 copii ale poeziei.
n
Poezia era impaturita si scrisa pe o foaie de matematica. Am asteptat ca Vlad si Andrei sa fie in acceasi incapere, am scris un bilet in care ii declaram lui Andrei ca nu il iubesc si am impaturit-o exact la fel. Era identica cu foaia cu poezia. I-am dat-o lui Andrei si Vlad a facut o fata, s-a uitat oarecum ciudat.

S-a linistit cand a vazut de fapt ca pe foaia aia era altceva si a venit la mine si mi-a zis ca ii place biletul.
Inainte, ma cuprindea asa de mijloc, parca ma proteja si adoram asta.
La concursul de dans a castigat altcineva, nu eu, si Vlad a zis ca el i-a dat aceluia numai de 6, a incercat sa ma consoleze de la balconul camerei lui.

Penultima zi am plans ingrozitor de mult, efectiv nici nu mai vorbea cu mine, mai mult statea cu alte fete. M-am dus in camera si am plans. Doamna asistenta i-a spus lui ca mi-a fost rau si am plans din camera lui si daca nu ma place sa vina sa isi ceara scuze de la mine. El a zis ca nu ma place, si in timpul conversatiei cu dumneaei isi framanta mainile, o dovada de neliniste. Raluca a intrat in camera noastra, eu eram plansa in baie. El a batut la usa alaturi de un baiat. A batut insistent si i-am spus Ralucai sa nu deschida si a facut intocmai. A incercat sa intre pe geam insa nu i-am permis.

M-am dat cu un strat de fond de ten, astfel incat sa nu se observe ca am plans si am iesit senina si le-am spus colegilor din tabara ca mi-a fost doar rau. Ei stiau ca am plans.
Fetele mi-au spus ca el a spus ca a fost imp cu mine si eu i-am dat papucii.
El a cantat, si-a facut treaba si nu am mai vorbit de atunci. A doua zi dimineata a plecat microbuzul catre Iasi si am ajuns acasa.
Oricat de mult mi-as fi dorit sa imi iau macar "la revedere "de la el nu am avut ocazia. Macar prieteneste...

| DeliaCute explică:

Va rog sa ma scuzati pentru eventualele greseli de scriere, e scris de pe tableta si va rog sa ignorati acel nume si indicii temporali, e trimisa unei prietene pe facebook, iar eu am dat copy paste ca sa nu mai rescriu.Stefan e baiatul dupa care sufeream,iar Raluca e prietena mea,nu am precizat pentru ca v-am mai spus, e trimis unei prietene. Intrebarea mea este: de ce s-a indepartat asa? Ce s-a intamplat, am gresit cu ceva, a tinut macar putin la mine? Va multumesc cel mai bun rasp va fi premiat. Bineinteles, eu vreau sa aud doar pareri, nimeni nu poate stii exact. Multumesc din suflet!

| DeliaCute explică:

Vreau sa precizez ca i-am lasat si niste mesaje pe facebook, i-am zis ca acea poezie chiar era pentru el si vreau ca macar sa fim prieteni insa dupa 2 saptamani, nici in ziua de azi nu am primit raspuns.Multumesc pentru atentia acordata!

| LoveSleep a răspuns:

Ai nevoie de un psiholog bun.

Degeaba mă înjuri, e purul adevăr.

| DeliaCute explică (pentru LoveSleep):

Nu ti se pare ca tu esti cel cu probleme mintale ca te bagi in seama aiurea? Lipsa de ocupatie. Ca am pus o intrebare ca sunt indragostita si am avut de suferit din asta nu inseamna ca am probleme mintale. Mai informeaza-te despre ce inseamna o persoana cu probleme mintale, pentru ca confunzi! Iti reamintesc ca te afli pe un site unde oamenii se ajuta intre ei, nu sa faca comentarii. Sa nu ai impresia ca impresionezi pe cineva, daca nu ai un raspuns legat de intrebare, shut the *** up.

| RAY a răspuns:

Multe fete stiu sa iubeasca in scris ce sa spun, acolo e o telenovela

| DeliaCute explică (pentru RAY):

Dacă nu ar fi fost adevărat,e evident, ca să nu zic ca la mintea cucoșului ca nu aș mai fi stat să scriu atât.Din păcate, e adevărat. Vedeți ca până și o găină e mai deșteaptă decât voi, dacă nu puteți da un răspuns folositor, de ce va băgați în seamă? Cu ce va încălzește? Tare "isteți" sunteți cu totii... Va felicit!

| RAY a răspuns (pentru DeliaCute):

Poti explica foarte bine prin ce ai trecut, ai o memorie buna, sincer fa un rezumat

| DeliaCute explică (pentru RAY):

Ca să ții minte anumite momente din viață ta nu ai nevoie de memorie bună. Degeaba aș face, TPU a devenit un site unde toți iau în derâdere, rar să te ajute cineva cu un răspuns bun pentru ca pur și simplu nu îi interesează. Cu asta am spus totul.

| RAY a răspuns (pentru DeliaCute):

Promit ca te ajut

| DeliaCute explică:

Voi sunteți cei răutăcioși.Și eu v-am rugat să tratați cu seriozitate. Când un om sufera, și se simte prost, e foarte amuzant.Eu nu m-am autoproclamat inteligentă. Pun o întrebare pe TPU,caut un sfat, un ajutor de la cineva, o părere și tu mă iei în derâdere. Sincer, tare amuzant ai fost, bravo!

| DrWhoeverIam a răspuns (pentru DeliaCute):

Ca sa inteleg. Stefan e cel dupa care ai suferit cand ai mers in tabara, iar acolo l-ai intalnit pe Vlad. Nu?
Tinand cont ca tu cu Vlad a-ti petrecut mult timp impreuna acolo, pentru tine a venit ca o consolare pentru suferinta care o purtai fata de Stefan. Adevarul e, dupa parerea mea ca, tu, pentru el ai fost doar o distractie pe de-alungul taberei si nimic mai mult. Banuiesc ca nu esti atata de inchisa la minte intr-u cat sa nu poti realiza si tu asta. Nu vreau sa te jignesc, dar cam asta ar fi. #thumbsup