| DeeaRi a întrebat:

Este adevarat ca din cauza masturbarii dese sau prea dese sa ai deviatii de comportamen, caracter, sa nu fi tu insuti? Aud pe mutli zicand acest lucru.

5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Da!
Devieri de comportament și tulburări psihice.

| Fatamuntilor a răspuns:

Devii dependent; si nu e bine!

| drhotzu a răspuns:

Draga mea! sunt baliverne ale oamenilor incuiati, acum ma rog depinde si ce inseamna excesiv, dar atat timp cat nu depaseste 5 ori pe zi este ok laughing))
dar nu sunt dovezi in ceea ce priveste legatura dintre deviatiile de comportament si masturbarea!
asa ca: feellllllll gggggoooooooddddddddd!

| JojuGB a răspuns:

Prostii! parerea mea.

| davu a răspuns:

Masturbare excesiva e o problema de comportament in sine. o astfel de persoana are nevoie de ajutorul cuiva de incredere.