| anonim_4396 a întrebat:

Se numeste ÎNȘELAT (din partea lui) sau AMICIȚIE daca seful meu (casatorit) imi da bani in plus la salariu (evident, fara stirea colegilor), ne intelegem bine d.p.d.v.d profesional si sentimental, si mai si flirtam (cu aluzii subtile si mai mult din partea mea) atunci cand suntem singuri?

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

laughing) Daca le ziceai ca seful tau face donatii catre oamenii strazii il faceau astia etalon de caracter. Daca da unei persoane cu care se simte bine, e mizerabil...
Cata ipocrizie, nu?

Am impresia ca tu de fapt doar vrei sa-i agiti pe moralistii astia de pe aici si te distreaza asta maxim.laughing

21 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Incearca doar sa te cumpere cu banii firmei. Se pune problema daca tu ai accepta vreodata vreun leu pe ascuns la salariu din partea unei persoane cu care flirtezi.

| danbnz a răspuns:

Fara stirea colegilor... hm!
Inseamna ca-ti da din buzunarul lui si vrea sa ti-o traga!

| RAY a răspuns:

Esti amanta lui e normal sa faca asta

| Violleta2022 a răspuns:

Se numeste "prostitutie", daca te plateste ca sa obtina anumite favoruri.
Iar cea "inselata" este sotia lui.
Pacat ca iti bagi coada intr-o casnicie, sa o distrugi.
Dar nu-mi fac probleme, ca soarta iti va da inzecit, atunci cand faci asemenea rau cuiva. Karma se intoarce si te loveste, cand nici nu te astepti.

| Andreeush a răspuns:

Te simti multumita ca umbli cu unul casatorit?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Te prostitueaza imediat.

| Plato a răspuns:

Se numeste mizerabil.

| Furnicuta000 a răspuns:

Eu cred ca e prostie din partea ta pentru ca el poate sa flirteze si cu femeia de serviciu (cu siguranta nu esti nici prima, nici ultima, nici singura) dar nu trebuie sa i se raspunda la asa ceva. E seful tau si e casatorit.

| Endoryus a răspuns:

Se numeste ratat penibil.

| anonim_4396 explică (pentru Endoryus):

De ce?

| Endoryus a răspuns (pentru anonim_4396):

As spune mai multe dar se simte Holiday si nu vreau sa ii stric sarbatorile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se numeste prostie din partea lui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca esti BUNA, asa ceva se intampla frecvent in toate domeniile : in relatiile dintre sefi si subalterne, Multi dau din banii firmei prin smecherii
Culmea e cand femeia (maritata) isi distruge atat propria familie cat si cea a barbatului.

| sopranaCadaverica a răspuns:

O sa-ti propuna sa faceti sex la un moment dat. Sau probabil chiar va si forta nota. In locul tau, nu as accepta asa ceva, e josnic

| Andreeush a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Crezi ca nu au facut deja din moment ce ii da bani?

| anonim_4396 explică (pentru Andreeush):

Nu au facut, pune intrebari in legatura cu asta de luni bune.

| Andreeush a răspuns (pentru anonim_4396):

Oricum nu mi se pare normala situatia. dar in fine. treaba lor.

| Stropdeploaie a răspuns:

Esti o Simpla pupincurista.

| simpluone a răspuns:

Chiar conteaza cum se numeste?

| SupMates a răspuns:

Se numește inșelat deoarece dupa cum ai mai spus ai vrut sa stai cu el.
Se considera amicitie daca iti facea vreodata un cadou cu o ocazie gen ziua ta sau craciun si printr-un cadou ne referim la ceva modest, eventual ceva mai scump daca i-ai fi fost un prieten foarte apropiat.
Sper ca te-am lămurit!

| IulianaStieTot a răspuns:

Dintre toti barbatii de pe pamant tu dai aluzii subtile (mai multe din partea ta) unuia casatorit *facepalm*. Cand strici o casnicie pentru cativa bani la salariu se numeste prostitutie nu doar inselat.