| roxana10 a întrebat:

Este sau nu adevarat ca daca iti incepi viata sexuala inainte de 18 ani te dezvolti mai mult? adica ai sani mai mari fund la fel? pentru ca zi de zi vad fete de 16 ani de ex care si-au inceput viata sexuala si care sunt foarte dezvoltate si altele de 16 care nu au facut nimic si nu sunt atat de dezvoltate, voi ce credeti?

7 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu are legătură. Fiecare se dezvoltă diferit, începerea vieţii sexuale nu are legătură cu asta. Baftă!

| Yaguar a răspuns:

Aici adug spusele unui doctor in medicina :,, 2 cele mai principale cauze ce tin de inaltime sunt prima genele mostenite de la parinti. Si a 2 cauza este daca incepi prea devreme aceasta viata sexuala. Si daca de la parinti ai gene sa te inalti sa spunem 1m 83 si daca o fata avind 1m 61 incepe aceasta viata la o virsta frageda ea nu va mai ajunge la 1, 83 dar va ramine cam tot acolo unde si a fost chind petru prima data a inceput sa practice... poate se va mai inalta putin cu chitiva centimetri. Iar baiatul daca trebuie sa creasca 1, 83 si la moment are inaltimea 1, 61 va ajunge doar undeva pe la 1m 72. Sunt si cazuri de exceptie dar sunt foarte rare, acestea sunt patologii ca exemplu gigantismul. Iar oamenii sanatosi sunt influentati asa cum vam mentionat." Sexul stopeaza cresterea.
Chit ce pot spune despre acele persoane care au fund mare si sini la fel: si persoanele care practica sex pot avea fund si sinii mari chit si persoanele care nu practica sex pot avea fundul si sinii mari.

| Eddy_7914 a răspuns:

Du'te si pipaie pe mami tau, in mare proportie cu ea ai sa semeni. laughing.

| Bondarel99 a răspuns:

Cred ca se intampla ceva cu hormonii si am auzit ca daca ai acnee iti dispare dupa primul contact sexual; nu cred ca este vorba de o dezvoltare fizica ci psihica.

| Ellyka a răspuns:

In mare parte este adevarat dar exista si cazuri in care pot spune ca nu este adevarat
acum depinde de fiecare organism cum se manifesta dupa ce si'a inceput viata sexuala
poate unele sunt asa dinaintea inceperii vietii sexuale si s'au mentinut
intr'adevar pot aparea anumite modificari in ceea ce priveste aspectul fizic insa nu este o regula ca la toate fetele sa fie la fel...pwpici:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred ca e adevarat!
Cunosc fete care nu si-au inceput viata sexuala si au doar 15 sau 16 ani si sunt foarte dezvoltate...in schimb cunosc si fete care si-au inceput viata sexuala si arata exact ca inainte (nimic nou).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

sunt de parere cu fetele de mai jos.