| anonim_4396 a întrebat:

Este suficient prezervativul pentru prevenirea bolilor sexuale? sau trebuie protejate si alte zone?

Răspuns Câştigător
| roxanagabriela a răspuns:

Am inteles dar nu... bolile cu transmitere sexuala EX: Hiv se ia prin sange infectat

· prin contact sexual infectat, dar Doamne fereste mai bine foloseste tu 100% prezervativul ca e ok

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din pacate, prezervativul nu protejeaza impotriva infectiei HPV, deoarece acest virus se gaseste si pe tegumentul din jurul organelor genitale. De aceea, este obligatoriu ca fiecare partener sa-si faca test HPV inainte de a face sex (daca nu este virgin/a)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alta metoda sa te protejezi, sa te razi la P***, stii de ce? tu poate faci sex cu una si ai prezervativ (daca te duce capu bv tie) dar parul de la organ ii atinge ei comoara si dupa ajunge si la organu tau, mai inteles? deci sa fii tot timpu ras, daca esti mort dupa aventuri laughing), bafta

| Cosmotel a răspuns:

Merita sa te risti? tongue

| roxanagabriela a răspuns:

Prezervativul este cea mai buna metoda pentru a nu lua nicio boala cu transmitere sexualawinking este suficient

| andrei47 a răspuns (pentru roxanagabriela):

M-am gandit ca ar trebui protejate cumva si testiculele, palmele, fundul, gura, coapsele, intelegi?

| roxanagabriela a răspuns (pentru andrei47):

De ex hiv se ia prin sange infectat

· prin contact sexual infectat, deci consider ca prezervativul este benefic si important pentru a te proteja de bolile cu transmitere sexuala.

| roxanagabriela a răspuns (pentru andrei47):

Nu se ia prin niciun par...straight face doamneee

| roxanagabriela a răspuns (pentru andrei47):

Am inteles dar nu... bolile cu transmitere sexuala EX: Hiv se ia prin sange infectat

· prin contact sexual infectat, dar Doamne fereste mai bine foloseste tu 100% prezervativul ca e ok