| anonim_4396 a întrebat:

Este suficient prezervativul pentru prevenirea bolilor sexuale? sau trebuie protejate si alte zone?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Shatteredx a răspuns:

Nu ai ce boala sexuala sa iei decat daca faci sex anal/normal neprotejat sau daca TIPA are RAIE sau ceva bube urate, atunci e o sansa sa iei si tu. In rest, n-ai nevoie decat de prezervativ, cred ca raia o vezi si tu daca o are.

7 răspunsuri:
| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Nimic nu e 100% sigur. Poti sa mori in somn sau mergand pe strada. Acum nu zic daca ai centura la masina poti sa intri in zid dar ideea e ca nu exista sigurnata 100% nici cu prezervativ happy

| Felys a răspuns:

Negii genitali se pot lua doar prin atingere, nici nu trebuie sa faci ceva ca se ia si daca folosesti acelasi prosop, deci, nimic nu este 100% garantat

| Shatteredx a răspuns:

Ce alte zone ai trebui protejate, in afara de cele sexuale, pentru prevenirea bolilor sexuale? O tradeaza insusi numele. Boala sexuala. Organ sexual. Prezervativul

| andrei47 a răspuns (pentru Shatteredx):

M-am gandit la coapse, fund, gura, palme, testicule, intelegi?

| Shatteredx a răspuns (pentru andrei47):

Nu ai ce boala sexuala sa iei decat daca faci sex anal/normal neprotejat sau daca TIPA are RAIE sau ceva bube urate, atunci e o sansa sa iei si tu. In rest, n-ai nevoie decat de prezervativ, cred ca raia o vezi si tu daca o are.

| Shatteredx a răspuns:

Ce alte zone ai trebui protejate, in afara de cele sexuale, pentru prevenirea bolilor sexuale? O tradeaza insusi numele. Boala sexuala. Organ sexual. Prezervativul

| frikk a răspuns:

Ar fi o idee prezervativu.
dar ce-a mai tare idee este sa eviti sa faci sex cu drogate curve etc.

| gojira a răspuns:

Da baga-ti un dop de vin in cur.