| anonim_4396 a întrebat:

Este vorba despre un baiat si vreau sa stiu daca ma place! Eu si el facem naveta la scoala pana la oras x.Suntem din aceeasi

localitate dar invatam la licee diferite! Dimineata in statie vine mereu langa mine! Ma saluta si mai vorbim! S-a intamplat intr-o zi sa fie aglomerat am plecat in autobuz pe scara de la usa din mijloc a venit langa mine cularul era liber! Dupa aglomerarea el se aseaza pe acea teava de la usa si se uita in ochii mei, eu am coborat privirea! Mai nou vine si sta le scaun cu mine! Oare ma place! E diferenta de 2 ani intre noi! Si eu il plac si cum as putea sa ii arat asta, sau sa ii dau de inteles?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este mai mult decat evident faptul ca doreste si-i face placerea de a sta cu tine ori de cate ori are ocazia. Dar din cauza timiditatii nu indrazneste si probabil ca nici nu incearca sa te intrebe daca doresti sa-i devii o prietena apropiata. Si tu la randul tau ar fi cazul sa-l "ajuti" chiar si tacit, cel putin prin atingerea palmelor voastre. Curaj. Succes!