| Ana7807820 a întrebat:

Mi-am gasit un iubit (primul de pana acum) si el e in clasa a 11a, iar eu in a 9a.
Am inceput relatia foarte repede adica in doar 2 zile!
Ne-am intalnit la o tigara in afara scolii si eu am fost singura care i-am oferit una si de acolo a inceput totul. Dupa ore am mers cu prietenii mei colegi la un fum iar ei au plecat foarte devreme (asta a fost joi).Si de aici a inceput relatia noastra: stateam in statia de autobuz si il vad pe acelasi tip caruia i-am oferit tigara stand langa mine. Vorbim noi, nu mai stiu ce...vine si autobuzul si ma intreaba unde cobor.Eu ii zic unde si spune ca o sa coboare cu mine.
In timp ce stateam in autobuz(mi-a lasat un loc langa el) m-a intrebat daca pot sa il tin de mana si eu, nestiind ce sa fac, l-am lasat.
Ne-am tinut de mana toata calatoria.Am coborat si eu am intrebat pe unde o ia.A zis ca merge pe unde merg si eu (ma refer la drum) si am mers impreuna pana la statia de naveta (el sta in afara judetului).
A zis ca ii place sa il tin de mana.Am mers asa pana la statie. Dupa ce am ajuns, m-a sarutat! Eu m-am speriat si am fugit acasa.
A doua zi.A vrut sa ne intalnim dupa ore eu am zis ok.Insa inainte sa inceapa ora, m-a sarutat din nou! Trece ziua. Ne intalnim.Mergem incet in parc tinandu-ne de maini.Ma opreste si iar ne sarutam. Apoi a zis ca vrea sa vada ce am"bun".L-am lasat sa ma pipaie si iar ne pupam. Si am ajuns la asta in numai doua zile!
Ne va tine relatia si daca da cum sa fac sa ma placa in continuare?! A avut o iubita dar s-a despartit repede de el si eu sunt la prima iubire, asa ca niste ajutor mi-ar prinde bine.

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Nu imi ramane decat sa iti urez: "Sa-l stapanesti cu placere!" happy
Daca tu simti ca el este serios si isi doreste o relatie frumoasa cu tine, arata-i ca il placi si nu ii face "fite" cum fac de obicei fetele la varsta ta. Este cea mai mare greseala sa incerci sa il faci gelos sau sa ii arati ca nu iti pasa de el daca vreodata o sa aveti o mica cearta. Si prostia aceea cu "am vrut sa vad cat de mult ma iubeste", care duce la moartea celor mai multe relatii.
Pentru mine a contat foarte mult sa pot avea incredere in prietena mea si sa vad ca simte ceva pentru mine. Intr-o astfel de situatie faceam orice pentru ea.

12 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Baiatul asta nu te respecta deloc. Nu are pic de rusine. Cum sa te pipaie si sa iti vorbeasca asa din prima? Sa inteleg ca ati facut si sex?
Mai bine desparte-te de el ca sunt foarte multi baieti cu bun simt. In plus daca are gura mare poate te trezesti ca o sa se laude in toata scoala cu ce ati facut voi.

| Ana7807820 explică (pentru Bondarel99):

Daca ai fi citit raspunsurile mele la parerea lui InquireWithin nu ar fi trebuit sa scrii asta. El mi-a spus ca nu vrea sa facem sporturi extreme precum sexul, si in plus eu l-am lasat sa ma pipaie, din naivitate, recunosc. Si a mai adaugat ca vrea sa facem mai mult decat sa ne giugiulim adica sa ne ajutam reciproc sa ne dam cadouri unu la altul etc. Si in plus el este nepopular.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ana7807820):

Adică e și fraier și pămpălău. Te-ai gândit ce cadou îi iei?

| Bondarel99 a răspuns (pentru Ana7807820):

Sunteti de 2 zile impreuna, e prima ta iubire, e normal sa nu vrei sa auzi astfel de lucruri, dar o sa vezi din pacate mai tarziu ca eu si ceilalti cu pareri asemanatoare care ti-au raspuns la intrebare aveau dreptate. Singurul sfat pe care pot sa ti-l dau e sa nu transformi iubirea asta in obsesie si sa il lasi pe el sa te controleze, mai tarziu o sa iti para rau, crede-ma ca nu as vrea sa suferi, deci ai grija sa nu te implici prea tare si sub nicio forma sa nu te lasi influentata de el.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Prima iubire după o tinere de mana și o bulaneala? Serios

| SkyPilot a răspuns:

Mi se pare ca se misca foarte repede pentru cineva care isi doreste o relatie serioasa. Pot sa iti spun ce trebuie sa NU faci: nu ii oferi din prima tot ce iti cere. Fa-l sa lupte.
Trebuie sa vezi daca mai exista si altceva decat dorinta de a te atinge. Observi cum te priveste, cum se poarta cu tine, ce iti spune (complimente), daca face pentru tine anumite lucruri.
S-ar putea sa iti ceara sex destul de repede. Stii ce ai sa faci? Sau ai sa spui: "pentru ca nu stiam ce sa fac l-am lasat" big grin

| Ana7807820 explică (pentru SkyPilot):

Am uitat sa mai scriu dar lui chiar ii pasa de mine si se uita in ochii mei cu o afectiune pe care nu am mai intalnit-o la nimeni. a spus ca el nu e genul de baiat care vrea sa avem o relatie doar pentru giugiulit si altele. Si practic el m-a invatat sa sarut.

| Ana7807820 explică (pentru SkyPilot):

Si am uitat sa iti mai scriu ca el ma crede drept fata de treaba, simpatica si glumeata si una''care merita sa fie iubita''

| SkyPilot a răspuns (pentru Ana7807820):

Nu imi ramane decat sa iti urez: "Sa-l stapanesti cu placere!" happy
Daca tu simti ca el este serios si isi doreste o relatie frumoasa cu tine, arata-i ca il placi si nu ii face "fite" cum fac de obicei fetele la varsta ta. Este cea mai mare greseala sa incerci sa il faci gelos sau sa ii arati ca nu iti pasa de el daca vreodata o sa aveti o mica cearta. Si prostia aceea cu "am vrut sa vad cat de mult ma iubeste", care duce la moartea celor mai multe relatii.
Pentru mine a contat foarte mult sa pot avea incredere in prietena mea si sa vad ca simte ceva pentru mine. Intr-o astfel de situatie faceam orice pentru ea.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu, e prea grabit, n-are cum sa te iubeasca in 2 zile, esti naivva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-i tot ce ai mai bun

| Anonim9114562123 a răspuns:

Încearcă să-ți dai seama dacă el chiar te iubește, sau dacă vrea doar să se "joace" cu tine. Personal, nu te-aş fi pipăit după o zi după care te cunosc.

| sha224 a răspuns:

Desi iti da impresia ca vrea ceva serios, ma indoiesc ca va fi ceva serios, si practic ti-se pare tie ca nu e asa si ca el are acea "afectiune pe care nu ai mai intalnit-o la nimeni" dar vei descoperii singura ca nu e ceea ce pare sunt extrem de sigur pe asta si vei vedea cu ochii tai ca el nu e ceea ce ai crezut tu ca va fi.