| Ajram a întrebat:

Eu am 22 de ani sunt virgina și am o relație si am decis sa fac pasul asta cu barbatul ce il iubesc cu el. Simt sa fac pasul, avem o relație serioasă dar familia se opune relației, noi am decis sa nu ascultam de nimeni sa facem ce simntim. Ne iubim, vrem sa ne mutam împreuna după ce rezolva ce are de făcut, noi facem ce simntim chiar dacă familia nu este de acord cu noi. Ce pot face in situația asta?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Puteti sa va casatoriti, fiindca atunci familia nu va mai lupta impotriva voastra, odata ce sunteti legali unul al celuilalt.
Asta inainte sa va mutati impreuna, ca sa fie si pe placul parintilor.

| Violleta2022 a răspuns:

Puteti sa va casatoriti, fiindca atunci familia nu va mai lupta impotriva voastra, odata ce sunteti legali unul al celuilalt.
Asta inainte sa va mutati impreuna, ca sa fie si pe placul parintilor, ca esti virgina in fata lui dumnzeu.

| Ajram explică (pentru Violleta2022):

Da știu după ce o sa fim unul lânga altul și o sa be mutam impreuna o sa acepta dacă vrea sa ma vadă fericita va acepta

| Marius22222222222 a răspuns:

Nu te simți pregătită daca inca ceri păreri.fa-o și aia e

| Ajram explică (pentru Marius22222222222):

Sunt pregătită el este alesul meu

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Ajram):

Și ce doamne ferește mai ceri păreri și te agiți?

| CleanHeart a răspuns:

Ca sfat să faci pasul asta doar dacă simți din suflet că te iubește, restul se schimba și se pune în ordine

| Ajram explică (pentru CleanHeart):

Credeam simt lucru asta ca ma iubește din tot sufletul simt ca el este barbatul potrivit și alesul meu

| just4ubr2015 a răspuns:

Nu o face ca vei regreta mai tarziu el doar te vrea pentru la pat si atat dupa aceea se va schimba si va veti desparti

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Ai luat un betiv.
Se pare ca doar atat ai meritat.
Data viitoare deschide ochii mai bine.

| dgprof a răspuns:

Depinde de varsta pe care o ai. Daca esti majora, atunci poti sa te muti impreuna cu iubitul tau si sa incepeti o relatie in adevaratul sens al cuvantului.

In schimb, daca esti minora... stai acasa cu parintii. E cel mai bine.