| sorina18 a întrebat:

Eu peste 2 luni voi pleca sa fac facultatea in alt oras.Am ales sa plec in alt oras pentru a il uita pe fostul meu prieten si pentru a nu il mai vedea zilnicsad. Fostul meu prieten a aflat si el astazi ca voi pleca, dar nu de la mine a aflat, ci de la prietenul lui.Si fostul prieten cand a auzit asta a spus"nu ma intereseaza,este chiar proasta daca se duce acolo doar ca ne-am despartit si ca sa numai ma vada pe mine"si prietenul lui l-a intrebat"dar tu ai vrea sa ramana aici?" si fostul meu prieten a raspuns"eu as vrea sa ramana aici dar daca ea vrea sa plece, nu am ce sa fac, este alegerea ei"straight face.
De ce credeti ca a spus toate aceste lucruri?sad

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Tu,personal,esti multumita cu facultatea pe care ai ales-o?
Nu cumva la tine in oras ar fi fost mai bine?
Scoate-l pe el din calcul si gandeste-te numai la tine,pentru o clipa,pentru ca e vorba de o decizie care iti va schimba viata si te poti trezi la un moment dat ca ai pierdut ani din viata pentru o copilarie.
Sa stii ca viata fiecaruia e suma deciziilor pe care le ia personal.
Daca gandesti bine si alegi corect,ai sansa unei vieti bune,cu tulburari si lacrimi putine.
Daca alegi gresit,nimic nu va parea ca vrea sa se aseze la locul lui si degeaba te vei intreba de unde atat ghinion,singura ai ales prost!
Asa ca,uita-l pe el si cauta sa afli ce e mai bine pentru tine,e viata ta in joc.
Baieti vei mai cunoaste, vei mai fi fericita si langa un altul, vei mai plange uneori, timpul e un medicament miraculos pe care tindem sa nu-l bagam in seama.
O decizie buna pentru tine te va lasa cu o singura problema, cum sa-l uiti.
O decizie gresita iti va aduce infinit mai multe probleme de rezolvat...
Gandeste-te acum si decide!

| Silviu591 a răspuns:

Nu fa alegeri de genul doar din cauza fostului prieten, fa cum crezi tu ca iti este mai bine, daca facultatea din orasul tau e mai buna ramai acolo, nu pleca aiurea, altfel vei regreta mai tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A spus din orgoliu asta

| Zeref a răspuns:

Eu cred ca ar fi bine sa te duci sa faci facultatea unde vrei tu nu unde vrea prietenul tau.Chiar nu esti in stare sa iei o decizie singura fara a fi influentata de cei din jur? Daca te vrea langa el trebuia s-o faca pana sa se desparta nu acum cand pleci.omentan cred ca el este la picioarele tale dar nu-ti dai seama.Viitorul este in fata el este in trecut.Ce alegi? Sa traiesti in trecut sau viitorul sicariera? Raspunsul e simplu.

| Maui a răspuns:

Sa stii ca faci o prostie, pune-ti viitorul pe primul plan. Baieti sunt destui. Daca te iubea, nu te-ar fi lasat sa pleci.

| AngelGirl5 a răspuns:

Pentru ca inca mai tine la tine. Doar ca nu indeajuns, incat sa te faca sa ramai langa el.

Ideea e ca tu nu trebuie sa lasi sa te afecteze chestia asta! trebuie sa fi indiferenta, si gata. Fiecare cu viata lui. Nu sta lumea intr-un baiat.

Intr-adevar, prin faptul ca te-ai inscris la o facultate din afara orasului, i-ai aratat cat de slaba esti, iar baietilor le plac fetele puternice!