| Boyka95 a întrebat:

Eu si cu iubita mea suntem impreuna de 2 luni. ca in orice relatie. ne-am dat parolele de la mes. facebook. etc. intr-o zi am intrat la ea pe fb, in acelasi timp cand era si ea. si am vazut o conversatie intre ea si un,, amic,, ala se dadea la ea. cu toate ca stia ca re iubit. iar ea, nici nu ai atragea atentia in privinta asta. dupa ce au terminat. a sters conversatia. ca sa nu vad eu. dar eu am vazut si m-am luat de ea.a zis ca e doar un amic.si tot felul de scuze. un timp.au vorbit doar prin sms, apoi odata au vorbit pe mes, eu l-am pus pe ala pe invizibil, si am zis sa lase asa..sa nu mai vb cu el. dar ea l-a scos. si la fel au vorbit, si ala ai spunea ca o iubeste. ea nu i-a raspuns in acelasi fel. adica ai zicea sa lase vrajeala. ne-am certat iar din cauza asta... pentru ca l-a scos de pe invizibil. apoi am zis sa renunte sa mai vorbeasca cu el, si am zis, ori ramane cu mine si termina cu ala, ori o las cu el. a zis ca nu vrea sa aleaga. apoi a spus ca nu o sa mai vorbeasca cu el. iar acum tot aflu ca ei vorbesc prin mesaje. ceea ce ma deranjeaza, din moment ce am vazut ca el se da la ea. si ea nu vrea sa renunte sa il lase..sa nu ai mai raspunda. din cauza asta ne certam de multe ori. voi ce ziceti, eu m-am cam saturat. sa o las sa vorbeasca in continuare cu,, amicu,, ei ..si sa ma despart de ea? ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Problema nu constă în faptul că ați dat parolele, chiar dacă este mult prea devreme pentru voi, ci în decizia ei, respectiv greșeala ei.
De prima dată trebuia să pui punct, ăla ți-o fură de sub nas iar ea îi permite, se joacă mai ales cu focul dar îi face mare plăcere.
Prietena ta nu merită nici măcar atenție din partea ta, ce să mai zic de o relație cu un băiat sincer care ține la ea.
În acest caz, pui punct pentru că nu este de tine și las-o să-și vadă de prostia ei, într-un final va regreta.
Sub nici-o formă s-o ierți! Te va minți în continuare.

Și... deja nu mai sunt certuri, ci înșelăciune din partea ei, minciună.

23 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Cred ca merita o lectie! spune-i ca te-ai saturat! explica-i ceea ce te deranjeaza si daca nu vrea sa aleaga inseamna ca nu te iubeste cu adevarat! vorbeste cu ea si lasa lucrurile clare,spune-i ca o lasi sa vorbeasca in continuare cu acel amic si ii doresti toate cele bune in noua relatie!
Sincer mie imi da impresia ca are mai multe sentimente pentru ala decat pentru tine ca esti iubitul ei,de vreme ce nu inceteaza conversatiile cu acest baiat.ok un amic, se inteleg bine, dar intre ei nu este vorba de o prietenie, el se da la ea iar ei ii place asta de vreme ce nu intrerupe convorbirile.
Pune ordine in viata ta, nu permite asa ceva!

| LoveUbutUdontCare a răspuns:

In primul rand nu "in orice relatie" se dau parolele. De aceea exista incredere. Categoric la voi lipseste, odata ce ea clar ascunde, si continua sa faca chestii de genu. Nu e normal. Trebuia sa impuna de la inceput limite fata de acel baiat, sa ii spuna ca are prieten. Nici tu nu trebuia sa ii interzici sa mai vb cu el, deoarece aceste lucruri duc la constrangere, si ea va dori libertate mai tarziu. Ar trebui sa ii dai o lectie, sa ii areti si tu ca in cazul in care intra o alta fata pe tine, tu o refuzi politicos, si nu continui sa discuti cu ea de parca te-ar interesa pentru viitor. O relatie de 2 luni e prea noua si vulnerabila ca sa se impuna deja reguli si interdictii. Intreab-o ce vrea de la el? De ce continua sa faca ceva ce pe tine de dernajeaza, atata timp cat tu nu faci? Daca nu intelege spune-i ca vreti o pauza, sau ceva pentru a vedea cum reactioneaza ea. Poate se gandeste la el ca la o a doua varianta...ai grija

| Sara2 a răspuns:

Cel mai bine discuti cu tipul, si daca el iti spune sa hotarasca iubita ta daca discuta cu el sau nu inseamna ca nu merita efortul

Răspuns utilizator avertizat
evenso
| evenso a răspuns:

In primul rand nu mi se pare normal sa se dea parola, fiecare are dreptul la intimitatea lui, dar daca totusi ati hotarat sa va dati parola, atunci asumati-va riscul.
Tu sa iti asumi ca poate vei citi ce n-ai dori, iar ea consecintele ei.
Daca ea tot tine legatura cu tipul ala cu toate ca v-ati certat din cauza lui inseamna ca nu esti prea important pentru ea.

| LittleDrop a răspuns:

Depinde si de cand vorbesc cei doi "amici". Las-o un timp, n-o cauta pana nu te cauta ea. Vorbeste cu ea, lasa-i un timp de gandire sa hotarasca ce vrea.

Bafta! happy

| SiMpLa a răspuns:

Probabil continua sa vorbeasca cu acel tip pntru ca nu vede aceasta ca o amenintare pentru cuplu. Daca il cunoaste pe acel tip in realitate ar trebui sa iti faci probleme insa daca acesta este doar un tip de pe facebook virtual nu are rost.Incearca sa o pui cu picioarele pe pamant, mai scoate-o din casa, atata pc strica.Adolescenta asta of

| DyNo a răspuns:

In primul rand, inavat sa scrii corect din punct de vedere gramatical.
In al doilea rand, nu este atat de normal sa va dati parolele de la messenger, facebook, etc., chiar daca sunteti intr-o relatie. Increderea se poate manifesta si dovedi si in alte feluri.
Ca tot veni vorba de incredere, daca tu chiar ti la ea, ofera-i incredere si las-o in pace, nu te mai certa cu ea din cauza acelui tip. Daca si ea tine la tine, va ramane cu tine.

| h3r a răspuns:

Da laughing, doar că ea este de vină, pe ea o mănâncă nu pe celălalt.
Voi... mereu vă bateți pentru cine nu trebuie.

| Vix999 a răspuns:

Ok...in primul rand, faza cu parolele e cea mai mare aberatie pe care am auzit-o pana acum.
In al doilea rand, e normal sa vrei sa fii curtata. Asta nu inseamna ca te inseala... daca il lasa p'ala sa ii spuna 2-3 cuvinte frumoase.
In al treilea rand, cam cu ce autoritate ii interzici tu ei ceva? Tu ii poti spune simplu ca te deranjeaza, daca ea inceteaza inseamna ca tine la parerea ta, daca nu...e clar ca ei ceva ii lipseste cu desavarsire in relatie cu tine. Nu-i acorzi ceva ce ea are nevoie.
Oricum din punctul meu de vedere relatia asta e una destinata esecului...dar daca vrei sa mai tragi putin de ea, las-o in pace, nu mai fii asa paranoic si posesiv si incearca sa ai incredere in ea.

| AndyLavy a răspuns:

Da. ar trebui sa o lasi balta si sa iti gasesti una care sa te respecte si sa respecte relatia in care se afla. este clar ca nu ii pasa mai deloc de tine din moment ce vbeste cu altii ( in felul in care ai spus ). Daca nu simtea nimic pentru respectibul baiat nu mai vbea de mult timp cu el.
Tragi singur concluzia.
Succes

| Pitzipoanca a răspuns:

Baieticaaa, esti penibil. Cum pana mea sa-ti dai parolele la una cu care esti de 2 luni? Cum sa-ti dai parolele la oricine? E foarte lame. Nu am facut asta dupa 2 ani de relatie, se cheama incredere reciproca. Aveti 0 incredere unul in celalalt.

| Raiiiisa a răspuns:

Daca acel baiat era doar un amic, nu stergea conversatia cu el si iti zicea inainte ca tu sa o intrebi.Nu orice amic iti face declaratii de iubire.Iar ei i-a placut din moment ce a continuat conversatia si pe mess.E o prostie mesu' si astea pentru ca apar tot felul de certuri in relatii si se pot interpreta multestraight face

| BSwwatch a răspuns:

Intr-o relate nu se dau parole de messenger, facebook, twitter etc.nu este normal,in cea ce priveste situatia in care esti,ai gresit din start,cum poti sa-i spui sa aleaga intre tine si acel baiat? odata ce ati discutat odata pe tema asta spunand-ui sa inceteze,ea reia acea coversatie fara a se gandii ca te raneste, este lipsa de respect, nu trateaza relatia asa serios cum o faci tu, pierdere de timp din punctul meu de vedere, o fata care te merita si apreciaza poate fi chiar dupa "colt".

| zeulzamolxe666 a răspuns:

Dar tu ai vreun contract cu ea sa nu vorbeasca cu nimeni? e sotia ta, ca chiar nu intelegem? eu cred ca esti paranoic, mai baiatule. daca mergi asa nu iti vad viitorul prea stralucit..nu te supara pe mine!

| Pufuletica98 a răspuns:

Eu sunt fata si stiu de ce iubita ta vrea sa stea de vorba cu el! Fetelor le place sa auda cum mai multi baieti stau dupa ele chiar daca ele nu tin la ei! Poate nu se simte destul de iubita cu tine si vrea si ea un pic de romantism! Uite, fa si tu cea ce face si el, spune-i ca o iubesti si spune-i ca e frumoasa si de astea si o sa vezi ca tipul asta bagacios o sa o plictiseasca! Mult succes!winking

Răspuns utilizator avertizat
| Rucsiii95 a răspuns:

Toti zic, "daca ai incredere in persoana de langa tine, nu dai parolele de la mess/facebook". Nu prea sunt de acord happy Tipa, a vorbit cu "amicul" desi stia ca iubitul ei stie parola, apai atunci daca nu o stia ce era oh go on ..neh fratioare, las'o, sincer. cum adica sa nu renunte la conversatiile cu ala? Inseamna ca nu te iubeste. Daca te iubea macar putin acolo, nu cred ca continua sa vorbesca cu tipul ala atat de des! Bafta >big grin

| bebemiksilau a răspuns:

Vrea sa te faca gelos...oh go on Fii barbat ce dracu!hee hee

| Athenna a răspuns:

Sincer, pe mine m-ar deranja daca iubitul meu mi-ar cere sa nu mai vorbesc pe net cu altcineva. E corect ca nici nu as vorbi in cazul cind as fi intr-o relatie serioasa. Probabil voi sunteti inca destul de tineri si interesati de a cunoaste persoane noi, ceea ce e ceva normal. Las-o sa fie libera, iar daca vezi ca intrece masura, nu mai pierde timpul cu ea!

| MariiiaR a răspuns:

E ciudata,e doar parere, dar incearca sa vezi de ce vorbeste in continuare cu respectivu, adica, intreab-o ce are el si nu ai tu... apoi daca vezi ca, chiar nu merge cu totul..las-o daca rezi ca asa e mai bine, sunt fete cat lumea, bafta!happy

| Mighel a răspuns:

Esti prost?

| madutzu007 a răspuns:

Frate iti spun eu las-o nu iti mai pierde timpul cu ea. Din ce spui tu aici nu imi da de inteles ca ii place aventurile, de aceea a spus ca nu vrea sa aleaga intre tine si el asa ca ar fi mai b sa renunti la ea. iti spun eu daca o iubesti si iti face asa ceva nu mai sta cu ea pentru ca te vei face singuri sa suferi, nu vezi ca nu stie ce vrea de la o relatie te insala asa pe fata