| anonim_4396 a întrebat:

Eu si prietenul meu folosim metoda coitului interupt. Aseara, din greseala m-a murdarit de sperma pe fund, in apropierea zonei intime. El si-a tinut penisul cu mana cand a ejaculat, dar din greseala i-a alunecat mana si...a curs toata sperma pe fund la mine. El spune ca nu e necesar sa iau pastila de a doua zi, deoarece nu a ejaculat in mine. Dar mie imi este teama, deoarece nu este un pas mare de la fund pana la zona intima. Eu am facut baie imediat dupa ce s-a intamplat acest lucru, dar nu stiu ce sa zic. Va rog sa-mi dati un sfat, oare sa iau pastila de a doua zi? Si inca ceva, astazi sau maine ar trebui sa-mi vina menstruatia, deci nu sunt la ovulatie, in cazul ca va ajuta acest detaliu. Va rog sa-mi dati un sfat. Eu m-as duce sa-mi cumpar pastila de a doua zi...mi-e teama!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spermatozoizii nu sunt purici, asa ca nu iti vor sari de pe fund in vagin. Daca te-ai spalat dupa, prietenul tau putea ejacula si pe labii, sansele de a concepe un copil asa sunt minime. Nu cred ca ai pentru ce sa iti faci griji iar pastila de a doua zi este o bomba pentru organism, nu apela la ea ca si cum ar fi un paracetamol.

9 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Fara sa te jignesc, dar detaliile cum ca vrei sa te mariti cu el sau ca e primul, sunt pe langa subiect. Ideea e ca esti imatura si in gandire si in materie de sex. Degeaba sari la gatul unora de pe aici (care da, s-ar fi putut abtine de la jigniri), pentru ca pe undeva au dreptate. Esti neinstruita din punct de vedere sexual. Cand o sa ajungi la o varsta mai propice o sa intelegi exact ce se intampla cu corpul tau si nu o sa mai ai temeri de genul....care sunt total nefondate. Si intaresc si eu ce a spus krakilla....pastila de a doua zi nu se ia ca paracetamolul. Se ia STRICT cand stii sigur ca a ejaculat in tine si ca perioada lunii este una cu risc mai ridicat.Si se ia de maxim 2 ori pe an.A..si da, nu are efect 100 %. Deci sa nu te gandesti ca daca o iei, 100% nu ramai insarcinata.
Mai bine te-ai proteja mai bine si nu ai mai avea probleme de genul asta.

| Hαppiηеss a răspuns:

Coitul intrerupt nu este o metoda contraceptiva.
Este folosita de cuplurile care amana conceperea unui copil, iar daca apare nu-i nici o problema.
Poti ramane oricand insarcinata datorita lichidului preejaculator pe care el il elimina si pe care nu il poate controla.
Daca nu s-a intamplat pana acum este pentru ca ati avut noroc, dar odata si odata tot se intampla.
Face-ti sex protejat de fiecare data daca nu vreti sa deveniti parinti.
Nu te sfatuiesc sa iei pastila de a doua zi este foarte daunatoare si nici nu este cazul.

| Vektor a răspuns:

Vezi ca pastila de a doua zi se ia de maxim 1-3 ori in viata.
si de pe fund pana la vagin si inauntru este o distanta foarte mare tinand cont ca marimea unui spermatozoid este de 0, 005 cm...

| Alisse a răspuns:

Nici eu nu cred ca ai nevoie de pastile de a doua zi. Pentru cei care nu stiu decat sa se dea inteligenti in orice fel de problema si nu au intentia de a da un sfat pentru problema persoanei, shut up si nu mai judecati aiurea ca karma nu iarta.

| anonim_4396 explică (pentru Alisse):

Multumesc mult! :*

| Alisse a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai ce sa imi multumesti!happy E deranjant sa vad ca oriunde judeca lumea, e viata ta tu ai cerut doar un sfat si atat.

| danielcoman32 a răspuns:

Alessi si Alisse sunt aceeasi persoana, care face misto cu intrebari stupide si subiecte de discutie aiurea. Ma mir ca Admin nu pedepseste tampeniile astea.

| anonim_4396 explică (pentru danielcoman32):

Pff, ceea ce zici tu e total eronat. Eu as spune sa-ti vezi de viata ta.

| ovidiu2295 a răspuns:

Spune si mie te rog cum e metoda " coitului intrerupt "?