| anonim_4396 a întrebat:

Am un "off". Deci am 16 ani si stau cu un baiat de 21 ne cunoastem de mult timp.Baiatul are un suflet foarte curat e timid, politicos, visator la fel ca si mine si ne potrivim foarte bine din punct de vedere sufleteste semanam foarte mult.Doar ca el e un pic mai mic la inaltime decat mine si nu e asa de "frumos" cum zice toata lumea cand ne vede impreuna.Toata lumea(in special colegele si prietenele mele ma trag la o parte) se mira si imi zic :"tu stai cu ala? ce iti place la el, nu vezi ce urat e, nu ai gusturi la baieti uite tu ce frumoasa esti si stai cu ala meriti altceva s. a"

Cum as putea sa le raspund incat sa termine cu intreabarile si barfele astea? Chiar daca nu e foarte frumos cum zic altii pentru mine e cel mai dragut si in primul rand pentru mine conteaza cum e la suflet nu cum arata pe dinafara.

6 răspunsuri:
| DarQueen a răspuns:

Nu le da importanță, dacă vă iubiți puteți trece peste orice obstacole.
Bârfele se nasc din invidie, nu le da ascultare. Cât despre „prietenele" tale, nu cred că le mai poți numi așa.

| dragonslep a răspuns:

Le zici as eu am gusturile mele voi pe ala voastre daca mie imi place nu te pot obliga sa iti placa si tie sau sa ai gusturile mele e frumos si cu asta basta chiar daca voua nu va place pie imi place ca e dragut si imi place ce mai are si pe dinauntru nu totul se reduce la frumusete

| LillyCullen a răspuns:

Buna^^. Prima data, cand te mai trag la o parte colegele si te intreaba daca esti cu el...atunci le spui asa:
Mi-e imi place de el asa cum este, si nu ar trebui sa va deranjeze pe voi asta deoarece stiu ca tineti la mine, dar macar o data-n viata lasati-ma sa-mi aleg soarta.Imi place cum arata si pentru mine este cel mai frumos baiat din lume.
Spunele asta si o sa functioneze...smug

| VioMdl a răspuns:

Spune-le ce a-i spus mai sus "pentru mine conteaza cum e la suflet nu cum arata pe dinafara".

| libratop a răspuns:

Buna! Atata timp cat te simti bine in preajma lui nu cred ca are rost sa-ti faci probleme de ce zic altii; stiu ca e greu si probabil nu iti "cade" bine sa vezi ca altcineva iti judeca partenerul dupa modul in care arata, dar sfatul meu este sa nu le mai bagi in seama atunci cand iti zic, pentru ca nimeni nu e in masura sa-ti spuna ce meriti si ce nu, in afara de tine.

| dark4you a răspuns:

Asa e, sufletul conteaza cel mai mult. Daca voi va iubiti, nu conteaza ce crede lumeawinkingci doar ce simtiti voi.Prietenii nu intotdeauna sunt asa cum par:d...de fapt unii/unele de abia asteapta sa te provoacewinkingnu le da atentie.Si nu uita, cel mai important este ce crezi tu, nu altii!:*