| anonim_4396 a întrebat:

Am un "off". Deci am 16 ani si stau cu un baiat de 21 ne cunoastem de mult timp.Baiatul are un suflet foarte curat e timid, politicos, visator la fel ca si mine si ne potrivim foarte bine din punct de vedere sufleteste semanam foarte mult.Doar ca el e un pic mai mic la inaltime decat mine si nu e asa de "frumos" cum zice toata lumea cand ne vede impreuna.Toata lumea(in special colegele si prietenele mele ma trag la o parte) se mira si imi zic :"tu stai cu ala? ce iti place la el, nu vezi ce urat e, nu ai gusturi la baieti uite tu ce frumoasa esti si stai cu ala meriti altceva s. a"
Cum as putea sa le raspund incat sa termine cu intreabarile si barfele asteasad? Chiar daca nu e foarte frumos cum zic altii pentru mine e cel mai dragut si in primul rand pentru mine conteaza cum e la suflet nu cum arata pe dinafara.

16 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Buna, te admir! Si eu sunt la fel, sufletul conteaza si personalitatea. Spune-le ca il iubesti, si ca la ce e bun aspectul fizic? Poti sa ai un printz care te poate face sa suferi.La ce e bun printzu?

| Castiel a răspuns:

Iauzi foarte frumos, ma mir ca mai exista fete ca tine. Acum nu stiu la fete cum este dar eu le-as spune sa nu se bage in viata mea privata, nu-i treaba lor cu cine sunt, atata timp cat o iubesc (in cazu tau "il") nu-mi pasa cum arata. Succes.

| Amelya02 a răspuns:

Spune-le ca nu te intereseaza opinia celorlati, si ca fericirea ta este pe primul plan.

| Orbithh a răspuns:

Poti sa le spui ca nu este treaba lor cu cine stai tu.Nu ar trebui sa se bage este viata ta. Oricum cel mai important este sufletul:X:X:X

| JustDoIt456 a răspuns:

Frumos din partea ta, foarte frumos... Iubirea invinge totul si tu nu da atentie birfitorilor. Stiu ca in suflet te simti rau si mai ales cind nu ai cum sa opresti gura lumii. Tu fii tare, cu capul sus si traieste intens fiecare moment alaturi de el :*

| Foartesecret a răspuns:

Spune-le fata in fata ce-i asta? Le spui asa " Pai scuzati-ma ca nu sunt c.u.r.v.a ca voi pentru a ma uita doar la aspectul fizicbig grin"

| Cristina45 a răspuns:

Nu ar trebui sa iti pese tie ce zic fetele alea, pentru daca fac asta clar nu iti sunt "prietene" pentru ca prietenele te sustin in tot ce faci si te ajuta la nevoie ...deci eu zic sa nu iti mai pese de ce zic ele sau altcineva big grin

| Cristina45 a răspuns:

Conteaza ce simti tuh fata de el si el fata de tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca apreciezi faptul ca te apreciaza si te respecta si nu-ti trebuie unul frumos care sa-si bata joc de tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ii ignori si gata, pana la urma o sa se sature sa tot comentezewinking

| vasic a răspuns:

Un alt caz de corupere de minori. luam notite trebuie sa vad al catelea e pe azi. Daca la 21 de ani e la fel de visator ca si tine o sa va manance cainii din traista.

| nikimportant a răspuns:

Sunele ca inima si varsta nu tin cont de sentimente happy si mai spune-le ca le chisi in freza daca asta e parerea lordoar ignorare e cel mai bun sfatwinking:*
Si sa nu uite ca frumusetea e trecatoare, de acea conteaza cum esti pe dinauntru si nu pe dinafara!

| nikimportant a răspuns (pentru nikimportant):

Scuze am scris cu mici greseli xD

| TrolI a răspuns:

"Chiar daca nu e foarte frumos cum zic altii pentru mine e cel mai dragut si in primul rand pentru mine conteaza cum e la suflet nu cum arata pe dinafara."

| GeorgyiIone a răspuns:

Spune-le ca nu au nici un drept sa se bage in viata ta. Si nu lasa sa te afecteze vorbele "prietenelor" tale. Mi s-a spus si mie "nu pot sa cred ca te-ai uitat la unul ca el" si atat de mult m-au afectat acele cuvinte si acum imi pare rau ca le-am pus la suflet. Tu poti sa le spui "Ati vrea voi sa aveti in iubit cum am eu. Ma iubeste, ma respecta si asta e tot ce conteaza.Si voi va puteti pastra comentariile pentru voi ca pe mine nu ma intereseaza parerea voastra." Sper ca te-am ajutat si incearca sa nu mai pui la suflet :* sa nu renunti la iubire asa usor

| Ebby a răspuns:

Deci. Fii atenta, nu conteaza ce zic altii! Ei pot fii si invidiosiwinking si tu sa nu-ti dai seama de chestiile astea. Daca tu cu acel baiat, va iubiti cu adevarat, nu vad problema. Totusi e o distanta destul de mare intre voi (de varsta). Asa ca ai grija. Sper ca te-am ajutat. Funda? happy